איתור רטיבות בעזרת מצלמה תרמית ומד לחות
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

איתור רטיבות בעזרת מצלמה תרמית ומד לחות

איתור מוקדם של רטיבות הוא המפתח למניעת נזקי מים בבתי מגורים ובמבנים מסחריים. נזקים שכאלה יכולים להיות יקרים מאוד. הנזקים עלולים להיגרם כתוצאה מסופה או מדליפת צנרת וגג ועוד. 

גילוי נזילות באמצעות מצלמה תרמית

בשנים האחרונות, מצלמות הדמאה תרמית אינפרא אדום הפכו לכלים חזקים לאיתור רטיבות במבנים. במקום חיפוש של סנטימטר אחר סנטימטר עם מד לחות, מספקת המצלמה התרמית את היכולת לסרוק כל חדר תוך דקות. על ידי איתור השינויים התרמיים, בקירות,  שטיחים, אריחי תקרה, וכו', אפשר למפות לחות, למצוא בעיות בניה ולבודד את הבעיה לפני מתן הערכה לתיקון. 

איך מאתרים רטיבות

מצלמת אינפרא אדום יכולה לזהות לחות מתחת למספר שכבות של חומרים בלא כל אינדיקציה על-פני השטח. גם כאשר פני השטח יבשים לחלוטין ומכוסים עם צבע, ריצוף או גימור אחר. עם זאת, מצלמת אינפרא אדום איננה מד לחות, ואינה יכולה לספק מידע באשר לשיעור הלחות בחומרי הבניה השונים.


עובד בלפור מאתר לחות

הפרש טמפרטורה הנגרם על ידי  אידוי מים מפני  משטח נתון, יוצר דפוסים תרמים ייחודיים שיכולים להיות ממוקמים עם מצלמת אינפרא אדום רגישה. יציאת האדים מצננת את פני השטח של החומר ויוצרת חריגה תרמית בטמפרטורה נמוכה בהשוואה לחומרים יבשים שמסביב. השפעת אידוי זו היא בעיקר לבדיקות פנימיות שבהן הטמפרטורה והרכיבים האחרים בשליטה. מקרים חריגים של רטיבות כוללים סוגים מסוימים של מערכות גג, שבהן חומר רטוב בתקרה יוצר דפוס תרמי חם – כמו במקרה שהשמש מחממת מים לכודים בחומרי הגג. 

טיפים למדידה מדויקת

למרות שהטמפרטורה בתוך בניין יציבה, כשמודדים רטיבות עדיין חייבים לקחת בחשבון מספר גורמים.

טמפרטורת האוויר –אוויר קר ואוויר חם בתוך בניין יכולים ליצור תוצאות לא נכונות במדידה תרמית . חימום יכול  להסוות חומרים רטובים. חימום פני השטח מעוות או שולל את הדפוס התרמי שנוצר על ידי אידוי. אוויר קר ממיזוג אוויר יכול ליצור דפוס תרמי דומה לזה של  אידוי, ובכך ליצור התראת שווא.

במהלך טיפול בנזקי מים יוצר ציוד הייבוש בתוך מבנה כמות עצומה של חום. מסחררי אוויר רבים ולטים אוויר חם בלחץ גבוה למשטחים הרטובים. כל זה מגדיל את הסיכוי לדווח שאין רטיבות כאשר למעשה הרטיבות נמצאת. האוויר החם ממובילי האוויר יכול למסך את התבנית התרמית הקרירה וזה נותן את הרושם שהחומר יבש.

חשוב לדעת, אוויר סביבה לבד אינו משפיע לרעה על הדפוס התרמי של רטיבות אבל למיקום של הציוד יכולה להיות השפעה.

בידוד – קיר ללא בידוד, יכול להסוות דפוסים תרמיים וליצור התראות שווא חיוביות וגם שליליות. קיר ללא בידוד, ביום חם עם שמש, יכול לגרום לחומרים וללחות בתוך חלל הקיר להתחמם עד לנקודה שבה הדפוס התרמי של הרטיבות מתעוות. ביום קר, קיר ללא בידוד, יכול ליצור דפוס תרמי קריר שהוא דומה לזה של חומרים רטובים. בשני המצבים, אישור סופי של מצב הלחות חייב להיעשות עם מד לחות.

אריחי קרמיקה – לרוב החומרים שבתוך בניין ערכי פליטה גבוהים של חום וקור. כל זה הופך אותם מושלמים להדמיה תרמית. עם זאת קשה לאתר לחות בקרמיקה מתחת לכיסויי רצפה וקיר. למה? הלחות ברוב המקרים נמצאת בקומה מתחת ולא ברצפת הקומה הנבדקת.

חלונות, ציפויים, וחיצוניות – כאשר בודקים חדירת לחות מהחלונות, או רכיבים חיצוניים אחרים, יכול לקחת שעה או יותר לאחר ההרטבה עד שדפוס תרמי יתקבל מבפנים. 

איתור רטיבות - סיכום

ההשפעה הפיננסית של בעיות רטיבות בבניינים היא עצומה ובמגמת עלייה. בעוד מדי לחות ימשיכו לספק אישור סופי לרטיבות ויובש חומרים, הצורך לאתר לחות במבנים במדויק וביעילות נשאר אתגר. באמצעות אינפרא אדום מפקחי בניין, קבלנים ובעלי בתים יכולים להפחית את זמן הבדיקה ולהגדיל את אזורי הבדיקה.

למרות שמצלמת אינפרא אדום עדיין לא מגלה הכל, היא ללא ספק מכשיר בדיקה יעל ביותר. בשילוב עם מד לחות ניתן להגיע לתוצאה מצוינת של מדידת לחות וכמובן לאתר נזילות. 

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תחכו להחמרת הנזק- התקשרו אלינו עכשיו ל-1-800-550-121 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי מים

השירות של בלפור העולמית במחיר השתתפות עצמית - לבדיקת זכאותך אנא השאר פרטים