עובש בבית - היכן ניתן למצוא ומה הטיפול המומלץ
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

עובש בבית

עובש בבית זה למעשה פטריה – קיימים אלפי סוגים שונים של עובש, חלקם נפוצים יותר וחלקם נפוצים פחות.

עובש מופיע בתור חוטים לבנים ודקים ולאט לאט מצטבר על משטח מסוים. הוא מוכר בעיקר כאשר הוא מופיע על אוכל לא טרי. אנשים רואים בעובש דבר שלילי המביא דברים רעים אך לעובש גם תכונות חשובות במערכות ביולוגיות והעובדה שהוא נוצר על אוכל לא טרי מאפשרת לנו לזהות כי פג תוקפו. בנוסף נעשה שימוש בעובש בתעשיית המזון, במחקר וברפואה כאשר אפשר לזקוף לזכותו של העובש את המצאת הפניצילין.
עובש בזכוכית מגדלת

אז היכן ניתן למצוא עובש בבית?

בעיקרון עובש מסוגל לגדול בכל מקום אבל יש מקומות מוכרים ומרכזיים שבדרך כלל חוזרים על עצמם בכל מה שקשור להופעת עובש:
  • חדר רחצה – עובש נוצר בסביבה עם לחות ואין מקום מושלם מחדר הרחצה, בקירות שמסביב לתא המקלחת ובתקרה מעליה.
  • מזון – כמו שציינו מקודם אחד המקומות האהובים על עובש הוא מזון לא טרי, וניתן למצוא אותו על מיני מזון שתוקפם פג.
  • כיור – עובש יכול להתגלות בסביבת כיור בדומה לסביבת המקלחת, במיוחד מתחת לכיור – מומלץ לבדוק שאין נזילה ולדאוג לכיור במצב תקין.
  • וילונות – בין קפלי הוילון לעיתים קרובות נוצרת סביבה מתאימה לגידול עובש.
  • ארונות – ארונות גדולים בבית שלא הוזזו במשך שנים הם מקור ידוע ומוכר להמצאות עובש, מומלץ להזיז ולבדוק אם גם אצלכם בבית יש כאלה ארונות.
  • רהיטים – בדומה לארונות גם בסביבת רהיטים – במיוחד מעץ, עלול להתפתח עובש.
  • מזגן – אחד המקומות המסוכנים להיווצרות עובש היא בתוך המזגן ובסביבתו. גם ההפעלתו גורמת להפצת העובש בבית.
  • עליית גג – עליית גג היא מקום נפוץ ביותר להמצאות עובש ואם היא לא מתוחזקת כראוי קרוב לוודאי שתמצאוהו.
  • קירות – קירות הם מקור ידוע לעובש. לפעמים אפילו נוצר עובש על הקיר ולא ניתן לראות אותו מכיוון שהצבע מכסה אותו. לפעמים ניתן לראות קילוף בצבע במקומות כאלה. לפעמים בקירות גבס ניתן למצוא עובש שצומח בצד הפנימי של המחיצה.

הנזקים שעובש בבית גורם לבריאות

כדרי בתים העובש גורם לנו נזק, בעיקר נזק בריאותי. מרבית הבעיות הבריאותיות שמגיעות עם עובש הן תגובות אלרגניות. מי שאלרגי לעובש עלול לקבל תגובות שונות בחשיפה לעובש כמו גירוד בעיניים, התעטשות, גירוי בעור ועוד תופעות דומות הקשורות לאלרגיה. קיימים גם מקרים חמורים יותר שחשיפה לעובש עלולה לגרום לחום גבוה ואפילו קוצר נשימה. אנשים החולים באסתמה שנמצאים בקרבת עובש ורגישים אליו, נמצאים בסיכון גבוה לקבל התקף אסתמה ומומלץ שיתרחקו ככל הניתן מעובש.

מה הטיפול?

הדבר החשוב ביותר בעובש כמו בהרבה דברים אחרים בחיים הוא שלב המניעה. חשוב ביותר למנוע מעובש להתפתח בבית מכיוון שהטיפול לאחר מכן עלול להיות בעייתי ויקר. מניעה מתבטאת בדברים הפשוטים ביותר כמו בשליטה על הלחות והטמפרטורה בתוך הבית, דאגה שלא יהיו נזילות ובמידה ויש לתקנן תוך 48 שעות מרגע גילוין, שמירה על הבית מאוורר והימנעות מפריסת שטיחים במקומות צוברי לחות כמו מתחת לכיור או מחוץ לתא המקלחת. במידה שכבר זיהיתם עובש בביתכם מומלץ שתקראו לחברת בלפור ישראל שמתמחה בהדברת עובש וסילוקו ומשתמשת במכשירים ייעודים על מנת להסירו ללא נזק למבנה.
 

מצאתם כתמי עובש? זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תחכו להחמרת הנזק - התקשרו אלינו עכשיו ל-1-800-550-521 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש

השירות של בלפור העולמית במחיר השתתפות עצמית - לבדיקת זכאותך אנא השאר פרטים