פינוי אסבסט - למורשים בלבד ולפי הנחיות של המשרד להגנת הסביבה
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

פינוי אסבסט באישור הממונה במשרד להגנת הסביבה

פינוי בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה לאתרים מורשים בלבד.

חברת IED, ממשפחת בלפור ישראל, מורשית בנושא פינוי אסבסט ופירוק אסבסט בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה, המבטיחות את בטיחותם ובריאותם של העוסקים במלאכה ושל הסביבה כולה.

בעלי רישיון הסמכה לטיפול באסבסט

על פי החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה  הכרוכה באסבסט מחייבת  היתר מטעם  המשרד להגנת הסביבה. ההיתר נדרש בשל הסיכון הרב שנגרם עקב שחרור סיבי אסבסט לסביבה. יש חשש לבריאותם של העובדים והאוכלוסייה השוהה בקרבת מקום, בגין אי- נקיטת אמצעי בטיחות נאותים.

חברת IED הינה חברה מקבוצת בלפור ישראל, אשר הוקמה במיוחד בכדי לספק פתרונות מקצועיים בתחום האסבסט והיא בעלת הסמכה ורישיון לעבודות אסבסט מטעם הועדה הטכנית הבין- משרדית לאבק מזיק בישראל. עובדי החברה הוכשרו והוסמכו לביצוע וניהול עבודות פירוק אסבסט ופינויו על ידי המכון הישראלי ללימודי הסביבה. 

פועלים על פי הנהלים

העבודה מתבצעת על פי הנהלים, ביניהם סגירת אזור העבודה, מעקב רפואי שוטף לעוסקים במלאכה, מדידת ריכוז סיבי האסבסט שמרחפים באוויר בתום העבודה ועוד. כמו כן, בהתאם לנהלים ולתקנים של הועדה הטכנית הבין משרדית לאבק מזיק, נעשה פינוי האסבסט לאחר אריזתו המקצועית בכדי למנוע ריחוף של סיבים באוויר. האסבסט מפונה אך ורק אתרים ייעודיים ומורשים לקליטת פסולת אסבסט. 

מתי כדאי לפנות אסבסט? אסבסט פריך, שבור, שרוף או מרוסק

כיום, אין החוק מתיר עוד, יבוא או מסחר באסבסט או במוצרים המכילים אסבסט, עם זאת, החוק מתיר את סילוקו והטמנתו, אך עדיין יש אסבסט רב אשר נחשב בעבר לחומר פופולארי לשימוש, בעיקר בתחום הבנייה, אך כיום יש לבחון את הצורך בפינויו.

מוצר המכיל אסבסט, הנמצא במצב שבור, שרוף או מרוסק עלול להוות סכנה בריאותית לשוהים בסביבתו, זאת לאור הפוטנציאל הגבוה כי ישחרר סיבי אסבסט לאוויר. כמו כן, במידה והמוצר נמצא יבש, במידה כזו המאפשרת את התפוררותו, כתישתו והפיכתו לחומר פריך, הוא נחשב אסבסט פריך וגם הוא עלול לשחרר סיבי אסבסט. יש לדאוג לפינוי מהיר של אסבסט שנמצא באחד מהמצבים האלה. 

גג אסבסט – לא חייבים להחליף. אבל רצוי להחליף בסביבת מגורים

לא חייבים להחליף גג אסבסט באופן אוטומטי. יש לבחון את מצבו ואת מצב האסבסט שבתוכו. חברת IED מבית בלפור ישראל תשמח לבוא ולבחון עבורכם את מצב הגג.

יחד עם זאת, נוהגים היום להחליף גג אסבסט הנמצא בבתי מגורים ומבנים ציבוריים. ההחלטה על סוג הקירוי שיבוא במקום האסבסט תלויה בסוג המבנה והיעוד שלו. יש הרבה סוגים של קירוי שיכולים לבוא במקום האסבסט כמו – פאנל מבודד, רעפי חרס, לוחות "איסכורית", לוחות בטון גליים – הדומים בצורתם לאסבסט אף שאינם מכילים אסבסט, רעפי אספלט ועוד. על פי חוק אסור לאדם שאינו מורשה להחליף גג אסבסט. חברת IED מבית בלפור ישראל מוסמכת לפירוק גגות אסבסט והחלפתם.  

אין מקום לסיכונים מיותרים

חברת IED, מקבוצת בלפור ישראל מעמידה לרשותכם צוות מקצועי ומוסמך לפירוק אסבסט ופינויו כמו גם עבודות שיקום מבנים, הצוות מצויד במיטב הציוד, המכשירים, האביזרים ואמצעי הבטיחות הנדרשים לביצוע  עבודות פירוק אסבסט ופינויו בכל סדר גודל. אנו משתתפים באופן תדיר בפרויקטים שונים לפירוק אסבסט  ופינויו, הן בארץ והן מחוצה לה. אל תיקחו סיכונים מיותרים, גם אנחנו המיומנים במלאכה נמנעים מהם, ועובדים אך ורק בהתאם לדרישות החוק והנהלים, להבטחת שלומכם ושלום עובדינו.

 

אל תתנו לנזק סביבתי להחמיר! אנו נענים לכל קריאה באופן מיידי על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים מנעו את החמרת הנזק, והתקשרו ללא דיחוי ל-1-800-380-000 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר לשיקום סביבתי

לקריאה נוספת

ניקוי בקרח יבש לסילוק פחם ומזהמים אחרים

שיטה נקייה וירוקה שאינה גורמת לזיהום סביבתי

השירות של בלפור העולמית במחיר השתתפות עצמית - לבדיקת זכאותך אנא השאר פרטים