עובש בקיר, בתקרה, בחלונות, על רהיטים. לגלות ולהסיר.
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

עובש בקיר, בתקרה, בחלונות, על רהיטים. לגלות ולהסיר.

סימני עובש בקירות

סדק או צבע מתקלף או שינוי צבע בולט הם סימנים המעידים שיכולה להיות רטיבות בקיר. אם אתם מבחינים בכל הדברים האלה בקיר בבית שלכם, תסתכלו מקרוב. אתם עשויים לראות כמויות קטנות של צמיחת עובש. סימנים אלה גם יכולים להצביע על כך שהעובש גדל חבוי מאחורי הקיר, בחלל הקיר וכו.

אם רואים כתמים קטנים של עובש על קיר זה יכול להיות סימן לכך שיש למעשה מושבת עובש גדולה יותר בצד השני  של הקיר שצומחת באיטיות. גם אם קיים ריח עיפוש או תגובות אלרגיות, יכול להיות שיש עובש גדל חבוי מאחורי קיר.

עובש הגדל בחללים בקיר

עובש גדל מחוץ לטווח הראייה בחללים. חללים אלה לעתים קרובות מכילים כיסי אוויר לחים. עובש יכול גם לגדול בסתר מאחורי טפט. דבק טפטים יכול להחזיק פסולת אורגנית ולאחר מכן להפוך למקור מזון לצמיחת עובש. כדי למצוא עובש נסתר מאחורי קירות, אתה צריך להשתמש בשיטות חודרניות לבדיקה ולבצע בדיקות עובש. הכי טוב לדבר במקרה הזה עם מומחי עובש מקצועי בבלפור ישראל.
 

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.


עובש בקיר

איך ומדוע עובש גדל על קירות

הסיבות השכיחות ביותר לעובש על קירות הן לחות גבוהה, עיבוי ודליפת מים בתוך הקיר.

עיבוי מתרחש כאשר אדי מים באוויר פוגשים משטחים קרים, מתקררים והופכים לנוזל. העיבוי נפוץ במיוחד על צדם הפנימי של קירות חיצוניים המהווים את המעטפת של בית. קירות אלה קרים יותר בגלל האוויר החיצוני הקריר בצד השני.

אם הלחות בבית נשארת גבוהה במשך זמן רב, אפשר לראות עובש מתחיל לגדול על הקירות. בדרך כלל הדרך הטובה ביותר להפחית את הלחות היא לאוורר את הבית בעזרת פתיחת חלונות ודלתות.

צינורות דולפים ליד או בתוך קירות הם גורם נפוץ של עובש. אם יש צינור דולף בתוך חלל קיר אז העובש על הקיר מצביע על דליפה בתוכו.

עובש על תקרה

אם רואים עובש על התקרה בבית אז כנראה יש בעית לחות או עיבוי. ייתכן גם שהעובש נגרם על ידי חדירת מי-גשמים או דליפת צנרת ברצפת הדירה מעל.

עובש שגדל בתוך או מעל התקרה

בדיוק כמו עובש שגדל בתוך קירות אפשר למצוא עובש שגדל בתוך תקרות. מושבות עובש שגדלות מעל תקרות, בדרך כלל מוזנות על ידי מים מגג דולף. יש לחפש סימנים של נזק מים בתקרה. זה מרמז שעובש גדל בתוך התקרה. גם צמיחת עובש גלויה ולו מזערית מתחת לתקרה יכולים להיות סימן לכך שיש מושבה גדולה של עובש בתוכה.

עובש על גבי החלון ומסגרתו

עיבוי נוצר לעתים קרובות על חלון בשל אוויר חיצוני קר בצדו החיצוני עובש לא יכול להתפתח על הזכוכית עצמה. אבל אם החלון מלוכלך אז עובש יכול להתפתח על גבי הלכלוך.

עיבוי על זגוגית החלון שנוזל למסגרת יכול להוביל לעובש הגדל סביב מסגרת החלון. יש להיזהר מעובש גם בחיבור של מסגרת החלון עם הקיר.

עובש ברצפה

עובש יכול לגדול מתחת לרצפה בבית בדיוק כמו שהוא גדל מעל תקרות ובתוך חללים בקיר. לכלוך ואבק שנופלים על הרצפה נלכדים שם ביחד עם לחות. אלה תנאים מושלמים לגידול עובש.

אריחים ובמיוחד שטיחים עם אבק יכולים להפוך למקלט לצמיחת עובש. שטיחים יכולים בקלות להצמיח עובש אחרי נזילה של נוזל כלשהו, דליפת מים או שיטפון. שטיחים מחזיקים לחות ולוקח להם הרבה זמן להתייבש.

עובש על ריהוט

אם יש בעיית לחות בבית, ריהוט העשוי מחומרים אורגניים, כמו עץ, מגדל עובש. ריהוט מרופד סופג לחות וגם הוא מועמד עיקרי לצמיחת עובש.

ריהוט הבית לא צריך להיות קרוב, או נוגע בקירות. מצב שכזה מפחית את זרימת האוויר ויוצר התעבות. כאשר אתה בודק אם לרהיטים שלך יש עובש, זכור לבדוק גם מתחת לרהיטים. בדוק גם בתוך ארונות, מגירות, וכד'.

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.