עובש במקלחת מתרחש כתוצאה מלחות ורטיבות. מה עושים?
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

עובש במקלחת

אז מה זה עובש? ולמה יש פטריות עובש במקלחת?

עובש זה אותו דבר שאתם רואים על פרי רקוב או מאחורי הארון בחדר וסביב קירות האמבטיה, הוא מוכר לכל אדם ויכול להופיע בכל בית למעשה.


פטריות עובש

ישנם אלפי סוגי עובש. כתמי עובש הם בעצם פטריה שגדלה וניתן לזהותה על פי סיבים דקים ולבנים שלאט לאט גדלים ומכסים משטח מסוים בצבע לבן או ירוק עד שאותו משטח נראה רקוב וגם לעתים מריח רע.

עובש נוצר במקומות בהם יש לחות אך חשוב לציין כי העובש הוא לא בהכרח גורם רע, נעשים בו שימושים בתחום המזון, המחקר ואפילו הרפואה, למעשה פניצילין היא תרופה אנטיביוטית שמופקת מעובש.

עם כל הדברים הטובים שעובש עושה, כשהוא נמצא אצלכם בבית הוא בדרך כלל מקור לנזק. הוא גורם נזק למשטח שהוא נמצא עליו והוא עלול גם לגרום לנזקים בריאותיים לאנשים בסביבתו. מומלץ למנוע ממנו להיווצר מלכתחילה ובמידה ונוצר – נדרש להסירו באמצעות איש מקצוע מתאים.

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.

 

עובש במקלחת

מקום נפוץ ביותר לעובש הוא חדר הרחצה. מקום זה הוא בדרך כלל לח ורטוב והקירות שמקיפים את תא המקלחת או את האמבט עלולים להיות נגועים בעובש וגם תקרת המקלחת עצמה. הפתרון – למנוע עובש בחדר המקלחת. לאוורר את החדר באופן קבוע אחרי מקלחת וגם להימנע משטיח בחדר זה. במידה ומזהים רטיבות במקום מסוים חשוב לטפל ולייבש את המקום מידית. במקרה של הופעת עובש חברת בלפור ישראל תעזור לכם לפנות את העובש ולייבש את המקום באמצעים מיוחדים שברשותה.

ניקוי עובש במקלחת

אם העובש החל לגדול במקלחת שלכם, אתם צריכים להסיר אותו מיידית. הסרת עובש יכולה להיעשות עם מברשת ספוגה, בד או מקרצף ספוג. ניקוי עובש במקלחת צריך להיעשות מעל מרבית משטחי האמבטיה. מברשת שיניים ישנה יכולה להיכנס למקומות שקשה להגיע אליהם.

יש כמה חומרים שאפשר להשתמש בהם כדי להרוג את העובש:

  • מלבין - או בשמו המסחרי "אקונומיקה"
  • מלח חומצה בורית - BORAX
  • חומץ או חומצה אצטית
  • אמוניה - לא מומלץ לשימוש ביתי בשל כללי בטיחות מחמירים
לאחר שהעובש הוסר, יש להשתמש בחומר מונע עובש כמו חומץ. בחומר הזה יש לנקות את חדר המקלחת באופן קבוע. ניקוי שכזה ימנע את שובו של העובש.

אם עובש גדל על החומר האוטם את המקלחת כגון סיליקון ואתם לא יכול להיפטר מהעובש, אז יש צורך להסיר את החומר האוטם ולהחליפו. קירות שבהן אתם לא מצליחים להסיר את העובש ייתכן שיהיה צורך להחליף כמוצא אחרון.

במקרה של הופעת עובש, עדיף לקרוא לחברת בלפור ישראל שמכירה את הנושא לעומק. החברה מומחית בנושא הדברת עובש וסילוקו בחדרי רחצה בפרט ובכל נושא טיפול בעובש. החברה תדביר עבורכם את העובש ותסלקו, תייבש את המקום, ותוודא שלא חדרו מים לתוך הקיר. בלפור ישראל משתמשת באמצעים מיוחדים שברשותה כמו יבשנים, מצלמות טרמיות ועוד. החברה תסלק את העובש באופן יסודיו תמנע מהעובש לחזור ולהופיע.

טיפים למניעת עובש במקלחת

הדבר החשוב בעובש הוא למנוע אותו. לאחר שהעובש נוצר הוא עלול ליצור נזק גם לחפצים וגם לבריאות וקשה להיפטר ממנו. ניתן להיפטר מעובש באמצעות מספר מעשים פשוטים. החשוב ביותר זה לאוורר את הבית, לשמור על מיזוג אוויר ולדאוג שהלחות היחסית תישמר בטווח שבין 30 ועד 60%. צריך לשים לב שלא יהיו בבית שום צינורות מטפטפים או שלולית מים עומדים בחצר בקרבת הבית. מומלץ גם להימנע כמה שיותר משימוש בשטיחים בבית ובמיוחד במקומות מועדים להיווצרות עובש.

עובש בקירות מסוכן. הבעיות שעובש גורם

עובש בקירות מסוכן והוא עלול להזיק לא מעט כאשר הוא נמצא בבית. קודם כל הוא פוגע במשטח שעליו הוא נוצר וגורם לכך שבסופו של דבר יהיה צורך לפרקו ולהוציאו אל מחוץ לבית. בנוסף, העובש גורם גם לבעיות בריאותיות לאנשים מסוימים. יש אנשים עם אלרגיה

לעובש והתסמינים שעשויים לבוא לידי ביטוי הם שיעול, התעטשות, עיניים אדומות, גירוי בעור ועוד תסמינים שנפוצים לאלרגיות. תופעות חמורות עוד יותר שעלולות להיות לאנשים עם אלרגיה שנחשפים לעובש הם חום גבוה ואף קשיי נשימה. אנשים שחולים באסתמה צריכים במיוחד להיזהר בקרבת עובש. במידה והם אכן אלרגיים לעובש הם נמצאים בסיכון גבוה מאוד לקבל התקף אסטמה.

 

מקומות נפוצים לעובש

אז באיזה מקומות בבית ניתן למצוא עובש? קודם כל במזון לא טרי זה אחד המקומות היותר נפוצים שאנשים נתקלים בעובש ומומלץ לזרוק כל אוכל שפג תוקפו לפח. כמו כן ניתן למצוא עובש באזור הכיור במיוחד מתחתיו היכן שלפעמים ניתן למצוא נזילות. במידה ואכן קיימת נזילה חייבים לתקנה מידית תוך 48 שעות מגילויה.

בנוסף ניתן למצוא עובש בין קפלי הווילון ואפילו על רהיטים במיוחד מעץ. מומלץ לבדוק ולסובב את הרהיט במידה והוא צמוד לקיר מכיוון שהרבה פעמים על צדו האחורי של הרהיט מופיע עובש או על גבי הקיר שהיה מוסתר באופן קבוע באמצעות הרהיט.

מקום נוסף בו ניתן למצוא עובש הוא מחוץ לבית. צינור דולף בחצר או מקור מים עומד צמוד לבית עלול ליצור עובש שיכול לחדור בסופו של דבר גם לבית עצמו. המזגן הוא מקום שגם כן עלול להיווצר בו עובש וחשוב לבדוק אותו. במידה ואכן יש עובש במזגן הדבר מסוכן ביותר. כל פעם שהמזגן מופעל העובש מופץ לכל רחבי הבית.

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.