עובש בקירות. טיפול מהיר ואיכותי. לפני שמתפתח נזק. כאן ועכשיו
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

עובש בקירות. טיפול מהיר ואיכותי. לפני שמתפתח נזק.

בלפור ישראל מתחייבת לגלות ולהסיר עובש כך שהעובש לא יחזור על עצמו.

קשה לגלות עובש בקירות הבית בתחילת דרכו. כאשר הוא נמצא בברור, אנחנו לא תמיד יודעים איך להסיר אותו ולמנוע ממנו להופיע שוב.
הסרה של עובש היא לא פשוטה כמו שחושבים עליה. חברת בלפור ישראל מתחייבת לגלות ולהסיר עובש בצורה כזאת שהעובש לא יחזור על עצמו. בלפור ישראל תסיר את העובש אבל גם תטפל בתנאים להווצרותו.

במאמר הבא, נראה מה הם הסימנים לעובש, נדבר על איך רטיבות בקיר גורמת לעובש, נבין תוך כמה זמן העובש גדל, איך מנקים עובש בקירות ואיך מורידים את התנאים להווצרותו ולבסוף נגלה מי עושה את הפעולה הזאת בדרך הטובה ביותר.

עובש בקירות הבית שאינו מטופל כראוי עלול לפגוע במבנה וגם בכם.


נזקי מים שונים כגון לחות ורטיבות, הנגרמים כתוצאה מחדירת מי גשמים, כתוצאה משיטפונות, כתוצאה מפיצוצים בצנרות או כתוצאה של הצפות, גורמים להתפתחות עובש בקירות הבית, המהווה נזק בפני עצמו, המחייב טיפול הולם שלא רק יבטיח את הסרתו, אלא גם יבטיח כי לא ישוב.
 

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.


טכנאי בלפור מסירים עובש מקיר

סימנים של עובש בקירות


צבע קיר סדוק או צבע קיר מתקלף ודהוי הם סימנים המסגירים רטיבות ועובש בקיר. אם אתם מבחינים בכל הדברים האלה בקיר בביתיכם, אתם עלולים לראות כמויות קטנות של גידול עובש. סימנים אלה יכולים גם להצביע על כך שהעובש למעשה הולך וגדל מאחורי הקיר, בתוך חלל הקיר. כשאתם רואים כתמים קטנים של עובש על קיר, זה יכול להיות סימן שיש למעשה מושבת עובש גדולה בצד השני שצומחת לאט.

אם נתקלתם בבעיה של אלרגיה בבית, אז יש סיכוי טוב שיש עובש שגדל אי שם בבית. תגובות אלרגיות נפוצות לעובש כוללות עיטוש, עיניים כואבות, גודש באף או נזלת באף.

זה לא הכל…

האם תגובות האלרגיה שלכם גרועות כשאתם בבית, אבל אתם מרגישים טוב יותר כשאתם יוצאים? אם כן, אז זה מחזק עוד יותר את החשד שיש עובש בבית. אם אתם מוצאים כי האלרגיות שלכם חזקות באיזה בניין אחר, כמו העבודה שלכם, אז יכול להיות שיש עובש שגדל שם בקירות או על הקירות.

כאשר יש לכם עובש גדל חבוי בבית, לעתים קרובות ריח מעופש יכול להיות הרמז היחיד שזה שם. אל תתעלמו מריחות עובש אם אתם לא רואים שום עובש. אתם צריכים לבדוק ביסודיות את הבית שלכם לפני שבעיות העובש יחמירו!

גידול עובש גלוי אולי נראה כמו סימן ברור של עובש. עם זאת אנשים רבים לא שמים לב לכמויות קטנות של גידול עובש או שהם חושבים שזה רק פיח או לכלוך. לפעמים אנשים פשוט מתעלמים מעובש גלוי בביתם.

החלק החשוב

אם אתם יכולים לראות גידול של עובש, אפילו אם זה רק קטן, אתם צריכים לפעול באופן מיידי. גידולי עובש קטנים יכולים להתפשט. אבל… העובדה הפשוטה שיש בכלל עובש בקירות מראה כי התנאים בבית מאפשרים לעובש לגדול!
 

רטיבות בקיר כתוצאה מחדירת מים מייצרת עובש


העובש הינו למעשה פטריות המתפתחות על חומרים כתוצאה מלחות גבוהה יחסית, חוסר אוורור, טמפרטורה מיטבית ותנאים נוספים. תנאים אלו מאפיינים אזורים עם רטיבות בקיר שנפגעו כתוצאה מחדירת מים רבים, כמו במקרה של הצפה, שיטפון, פיצוץ בצנרת וכדומה. מקרים אלו אם כן לא רק גורמים להשבתת הפעילות בעסק או שגרת החיים בבית, אלא גם מובילים להתפתחות נזקי לוואי המהווים סכנה בריאותית לכל דבר, ולא רק בעיה אסתטית ממראה וריח העובש הלא נעימים.

פטריית העובש מתרבה במהירות ומהווה סכנה בשל הרעלנים המייקוטוקסינים אותם הוא מכיל ואשר עלולים לגרום להופעתן של תגובות אלרגיות ובעיות נשימתיות ואף מחלות. לאור הסכנות הגלומות בו יש להבטיח כי העובש לא רק יוסר, אלא יסולק באופן מוחלט, שכן גם עובש שנקטל למראית עין עדיין עלול להותיר רעלנים פעילים במקום.

כמה זמן לאחר דליפה מתחילה צמיחה של עובש על הקיר?


הרבה אנשים שואלים אותנו כמה זמן לוקח לעובש לגדול אחרי מקרה של דליפת מים. זו השאלה הנפוצה ביותר שעולה במוחם של אנשים לאחר דליפה.

אם אתם שואבים את המים ומייבשים את הלחות כראוי בעזרת מקצוענים כמו חברת בלפור ישראל,  ב -24 שעות הראשונות או ב- 48 שעות לאחר דליפה, רוב הסיכויים שלא יצמח לכם עובש על הקיר. לוקח לעובש 24 עד 48 שעות להתחיל לגדול בתנאים אידיאליים.

העובש מופיע ברמות מיקרוסקופיות אחרי כמה ימים. יכול לקחת לעובש שבוע או שבועיים לפני שהוא גדל ונראה לעין בלתי מזוינת. במקרה הזה רואים כתמים על הקיר, ברפידות קיר גבס או על שטיח. כמובן שהעובש הוא אורגניזם חי עם אג'נדה משלו. לפעמים יש גם מקרים חריגים עם זמנים אחרים.
 

איך מנקים עובש מהקיר. טיפול בעובש בקיר. שלב אחר שלב


התפתחות עובש בקירות מחייבת התייחסות מהירה, שכן מדובר בבעיה שלא תיפתר מעצמה ואשר רק תחריף עם הזמן. אז איך מנקים עובש מהקיר? בכדי להבטיח את הסרת עובש והעלמתו דואגת חברת בלפור ישראל כמובן להפחתת התנאים המעודדים את התפתחות העובש. בכלל זה שאיבה וסילוק של המים העומדים וייבוש המבנים, איתור רטיבות חבויה בחלקי מבנה שאינם גלויים לעין, הפחתת שיעורי הלחות ועוד. רק לאחר העלמת התנאים המעודדים את התפתחות העובש בתכולה ובציוד ניתן לפעול להסרתו, תוך נקיטת הצעדים הנחוצים בכדי להבטיח כי לא ישוב! צעדים אלו כוללים איתור נזילות, טיפול בעובש בקיר, חיטוי המשטחים, בידוד הקירות, אוורור הולם, צביעת הדירה ועוד.

ייבוש רטיבות בקיר


הדבר החשוב ביותר לייבוש רטיבות בקיר, הוא כמה מהר וכמה טוב אתם מייבשים את השטחים הרטובים. פעמים רבות אתם עלולים לחשוב שהלחות הוסרה כאשר למעשה נותרה מספיק לחות לגידול עובש. אם כמות לחות קטנה נשארת בתוך חללים בקיר, מאחורי הפנלים, בשטיח, או מתחת לריפוד השטיח, יעברו שבועות לפני שהכל מתייבש. עד אז העובש יתחיל להראות בגלוי על הקירות.

חדר המקלחת לח ורטוב ולכן מוצאים עובש במקלחת לעיתים קרובות. הקירות מסביב למקלחת עצמה רטובים באופן קבוע והם עלולים להיות נגועים בעובש. כדי למנוע עובש, יש לאוורר את המקלחת ולהימנע מלשים שטיח. אם מזהים רטיבות במקלחת יש לייבש את המקום. במקרה של הופעת עובש, חברת בלפור ישראל תסיר את העובש ותייבש את המקום.

חברות ניקיון וחברות ניקוי שטיחים ימקדו את המאמצים בייבוש החדר המוצף והחדרים הסמוכים שבהם יש אולי מים מוסתרים בתוך חללים בקיר, תחת שטיח או אפילו אריח. לפני שאתם מבינים אם הייבוש לא נעשה כראוי, ייתכן שיופיעו כתמי עובש לבנים, ירוקים או שחורים.

עובש במזגן


בזמנים שהמזגן לא פעיל, במיוחד בחורף, נוצרת במזגן לחות ועליה מתפתח עובש. בקיץ, כשמדליקים את המזגן בפעם הראשונה, עובש במזגן מופץ בכל הבית. גם כשהמזגן עובד לסירוגין, נוצרת בו לחות ועובש בזמן מנוחה ובזמן פעילות היא מופצת ברחבי הבית. לעובש שכזה יותר קל להגיע לדרכי הנשימה. לעומת זאת, עובש על הקירות, שדבוק למעשה לקירות פחות מגיע לאוויר ומשפיע עלינו.

כדי להימנע מעובש יש ליבש ולנקות את הבית וכמובן את המזגן. בזמן עבודת המזגן, להשאיר את החלון פתוח במקצת. בנוסף יש לנקות את הפילטרים של המזגן בעזרת מים וסבון מידי חודש. לא להחזיר את הפילטרים רטובים למזגן. לדאוג לייבש אותם עד הסוף. רטיבות שבפילטר עשויה להביא לגדילת עובש.

איך לנקות עובש בבית. טיפול מהיר בבעיה לחזרה מהירה לשגרה


חברת בלפור ישראל הינה החברה המובילה בתחום שיקום נזקי מים, בכלל זה טיפול למניעת עובש, הסרת עובש בקירות והסרת כללית של כל עובש בבית ובעסק. החברה פועלת להשתלטות מהירה על הסביבה הרטובה והפחתה מהירה של שיעורי הלחות במקום. באמצעות ציוד ייבוש ייחודי, המתבסס על טכנולוגיות מתקדמות וידע מתקדם, אנו מספקים מענה מיידי והולם, בכל שעות היממה, המאפשר חזרה מהירה לשגרת החיים או העבודה בסביבה נעימה, אסתטית ובריאה. איך לנקות עובש בבית? פשוט וברור. צרו קשר עם חברת בלפור ישראל

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.

לקריאה נוספת

טיפול בהצפות בבתים פרטיים ומבנים מסחריים או תעשייתיים

טיפול על ידי שאיבה וסילוק המים באמצעות ציוד ייבוש ייחודי

הסרת חלודה

מהי חלודה? מה הנזק שהיא גורמת? כיצד ניתן למנוע מחלודה להיווצר? במידה וכבר נוצרת חלודה – כיצד ניתן להסיר אותה? הסרת חלודה הפתרון של בלפור ישראל.