שאיבות ביוב במקרה של הצפה בבית או בעסק
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

שאיבות ביוב

מי ביוב הם תערובת של שפכים, נייר טואלט ואוכל מיותר המגיעים מהאסלה, מהמטבח, מהאמבטיה והכביסה. מים אלה מכילים חיידקים גורמי מחלות ופרזיטים. אם מתרחשת הצפת מי ביוב יש לשאוב אותה במהירות האפשרית, רצוי על ידי משאבה מיוחדת המתאימה לשאיבת ביוב (ביובית).

הגורמים להצפות ביוב

חסימות בצינורות ביתיים או חיצוניים יכולות למנוע יציאה של מי ביוב מהבית או העסק. חסימות שכאלה נוצרות לרוב כתוצאה מזריקת מוצקים לתוך האסלה, מחדירת שורשי העצים לתוך הצינורות החיצוניים, או מחדירת עלים, מקלות או אבנים לתוך מערכת הביוב העירונית. גם הצפת מים יכולה להגביר את הלחץ על מערכת הביוב ולגרום להצפת ביוב.
אם אתם מוצאים שקשה לשטוף את האסלה או שהמים מתנקזים משם לאט, זה יכול להיות סימן לחסימה. כאשר השפכים אינם מסוגלים לזרום בכלל, הם חוזרים מהאסלה או מהכיור ומציפים את הבית.
 

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תחכו להחמרת הנזק- התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי שאיבות ביוב


שאיבות ביוב - הצפת מים ברחוב

חשוב לזכור

בכל פעם שמפלס המים גבוה במערכת הביוב שלכם - או במקרה שהיא מתמלאת ידי מי שיטפונות - אתם נמצא בסיכון שהביוב יציף את הבית שלכם. להקלת לחץ על המערכת השתמשו בה כמה שפחות.

במקרה של הצפת ביוב הסירו את המכסים של ניקוז הרצפה והכניסו במקומם מכסי בקרה ממתכת  כדי למנוע  מהביוב כניסה לבית. יש לחזור על התהליך עבור שירותים, ניקוז אמבטיה, וניקוז מקלחת. מכסי בקרה ממתכת זמינים בחנויות אספקת צנרת מים. 

איתור סתימה בביוב בעזרת צילום

ציוד חדיש לצילום צנרת הביוב מאפשר איתור סתימות בצנרת. באמצעות הצילום ניתן לגלות את מיקום הסתימה ואת הגורם החוסם. הצילום מאפשר לפתוח את הסתימה בביוב על ידי טיפול נקודתי בלבד ובכך נחסך נזק לסביבה ובזבוז משאבים מיותרים.

שאיבות ביוב - פתיחת סתימה באמצעות משאבה

במקרה שבו הביוב נסתם ועולה על גדותיו יש לשאוב את מי הביוב במשאבה מיוחדת ובלחץ סטאטי גבוה במיוחד. לעיתים שאיבה שכזו תשחרר את הסתימה. במקרה והסתימה לא נפתחת אפשר לעשות שימוש בצינורות המזרימים מים בלחץ גבוה.

שאיבת ביוב מבור ספיגה

בור ספיגה הוא מעין דוד מבטון או חומרים אחרים. קרקעית הדוד היא אדמה שסופגת מים. לעיתים בור הספיגה מתמלא והאדמה בקרקעית אינה מסוגלת לספוג יותר. כדי שלא תהיה הצפה שואבים את המים מבור הספיגה.

מה צריך לעשות אחרי הצפת מי ביוב?

אחרי שמי ההצפה נסוגו או צינור חסום נפתח, יש לבדוק את רכיבי המערכת המרכזיים שהיו מתחת למים. יש לבדוק בורות ספיגה, נקזים, תיבות סעף ועוד. אם חלק כלשהו של המערכת כבר בא במגע עם הצפת מי ביוב, יש לשאוב את כל המוצקים והנוזלים לפני שימוש נוסף במערכת.

שאיבות ביוב והצפות

חברת בלפור ישראל מגלה את מקור הסתימות ושואבת הצפות ביוב ומים באמצעים מתקדמים. כמו כן החברה עוסקת בייבוש מבנים וחלקי מבנים באמצעות ציוד ייבוש ייחודי. לבלפור ישראל נסיון רב שנים בשיקום מבנים ותכולתם, ולרוב היא מצליחה להציל את מירב רכיבי המבנה והתכולה שנפגעו.

תברואה

לאחר הצפות ביוב יש הכרח בביצוע חיטוי יסודי של כל העצמים וחלקי המבנה שבאו במגע עם מי- הביוב. חברת בלפור מחזיקה ברשותה מגוון רחב של תכשירים וחומרי חיטי מאושרים שאינם פוגעים בסביבה, או בדיירים. 

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תחכו להחמרת הנזק- התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי שאיבות ביוב

לקריאה נוספת

ביובית

הצפה של מי ביוב היא אסון כפול משום שהיא כוללת גם את נזקי המים הרגילים, כמו ריקבון עובש וקורוזיה, וגם חיידקים שמייצרים סכנה תברואתית אמיתית.

הסרת חלודה

מהי חלודה? מה הנזק שהיא גורמת? כיצד ניתן למנוע מחלודה להיווצר? במידה וכבר נוצרת חלודה – כיצד ניתן להסיר אותה? הסרת חלודה הפתרון של בלפור ישראל.

השירות של בלפור העולמית במחיר השתתפות עצמית - לבדיקת זכאותך אנא השאר פרטים