גריטת רכבים 2018
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

גריטת רכבים 2018

החל מנובמבר 2018 לא יחודשו רישיונות לכלי רכב כבדים וישנים בעלי מנוע דיזל, אלא אם הותקן בהם מסנן חלקיקים לצמצום זיהום האוויר. במקביל, עבור בעלי כלי רכב שיחליטו שלא להתקין את המסנן מוצעת תוכנית גריטת רכב במסגרתה ניתן מענק גבוה של בין 5,000 ל- 22,000 תמורת מסירת הרכב המזהם למכון גריטה מקצועי ומורשה למחזור המתכת.

זיהום האוויר בערים בישראל הגיע לרמות גבוהות מאוד בעשורים האחרונים, והגופים השונים הממונים על איכות הסביבה מחפשים תדיר כיצד ניתן לשפר את איכות האוויר. אחת הדרכים הפשוטות להקטנה משמעותית של הזיהום היא איסור על שימוש בכלי רכב מזהמים. בשל כך הוחלט במשרד התחבורה ובמשרד האוצר להתחיל ב-1 בנובמבר 2018 במבצע גריטת רכב, כאשר התכנית מתמקדת בכלי הרכב המזהמים ביותר: רכבי דיזל כבדים וישנים.

מהי תוכנית גריטת רכב 2018?

בניגוד לתכנית גריטת הרכב המקורית שהחלה לפעול בישראל ב-2009, במסגרתה הורדו מהכביש עשרות אלפי כלי רכב פרטיים בני 20 שנה ויותר תמורת מענק של 3000 שקלים, תכנית הגריטה החדשה ספציפית יותר. במסגרת התכנית הוחלט כי החל מנובמבר 2018 לא יחודשו רישיונות לכלי רכב כבדים וישנים בעלי מנוע דיזל, אלא אם הותקן בהם מסנן חלקיקים לצמצום זיהום האוויר. במקביל, עבור בעלי כלי רכב שיחליטו שלא להתקין את המסנן מוצעת תוכנית גריטת רכב במסגרתה ניתן מענק גבוה של בין 5,000 ל- 22,000 תמורת מסירת הרכב המזהם למכון גריטה מקצועי ומורשה למחזור המתכת.
 

גריטת רכב הינו עסק למקצוענים! לבלפור מתכות ניסיון רב שנים בגריטת רכבים ואנו מטפלים בכל שלבי התהליך. התקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי גריטת רכב.

רוצים לתרום לאיכות הסביבה וגם לקבל מענק כספי גבוה? וודאו שרכבכם מתאים לקריטריונים הבאים:

  • על הרכב להיות חופשי משעבוד או עיקול
  • על הרכב להיות בעל רישיון התקף לפחות לשנה עד מועד הגריטה
  • הרכב חייב להיות תקין ושלם
  • על הרכב להתאים להגדרה של רכב כבד וישן
  • על הרכב להיות מונע בדיזל
  • על הרכב לשמש להסעה של 8 נוסעים או יותר, או לחילופין רכב מסע או עבודה השוקל 12 טון ויותר
אם אתם עומדים בקריטריונים של גריטת רכב, עליכם למלא את הטפסים הרלוונטיים באתר המשרד להגנת הסביבה ולהגיש אותם בסניף של משרד הרישוי. אז תופנו לאחד מ-6 מכוני הגריטה הפועלים בארץ, תיפרדו מהרכב לשלום ותקבלו את המענק הנע בין 5000 ל - 22,000 ש"ח, בהתאמה לשנת הרישום וקטגוריית הרכב.
 

בלפור מתכות - השאירו את העבודה למקצוענים

כבר מעל 30 שנה שאנחנו ב-BELFOR מובילים את תחום שיקום הנזקים בארץ ובעולם, ובכלל זה עוסקים רבות גם בשיקום נזקים אקולוגיים. כחברה שחרטה על דגלה את נושא שימור הסביבה, אנחנו מברכים על תוכנית גריטת רכב 2018 וגאים לקחת חלק במהלך החשוב של הורדת המכוניות המזהמות מהכביש.
בלפור מתכות בקרית ביאליק הינו מכון הגריטה המורשה היחיד בצפון והארץ, ואנו משרתים את כל תושבי הצפון במקצועיות ובאדיבות. אנו מספקים שירותי גריטת רכב, גריטת משאיות, גריטת רכבי דיזל וכלי רכב ישנים, בנוסף לקניית מתכות, פירוק ופינוי מפעלים, פתרונות השמדה, הטמנה ועוד. כולנו תקווה שהתרומה שלנו תוביל לעתיד ירוק יותר.

גריטת רכב הינו עסק למקצוענים! לבלפור מתכות ניסיון רב שנים בגריטת רכבים ואנו מטפלים בכל שלבי התהליך. התקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי גריטת רכב.


עוד על תכנית גריטת רכב במאמר הבא
 
 
לקריאה נוספת

גריטת רכב

מחפשים מכון גריטת רכבים בחיפה והסביבה? אם אתם זכאים לתוכנית הגריטה החדשה ורוצים להוריד את הרכב הישן והמזהם מהכביש, לתרום לאיכות הסביבה וגם לקבל מענק כספי גבוה - הגעתם למקום הנכון.