ניקוי קורוזיה

מאת: בלפור ישראל

קורוזיה על גבי מכשור מכני, חשמלי, או אלקטרוני, עלולה לגרום לנזקים עצומים ואף להשבתתו של ציוד יקר הערך. כדי למנוע נזקים אלו יש לנקוט מבעוד מועד בפעולות למניעת חלודה, ולבלום ולשקם נזקי חלודה קיימים בעודם באיבם.

הסרת חלודה על ידי בלפור ישראל

בלפור ישראל מספקת שירותי ניקוי קורוזיה כבר יותר מ-30 שנה. אנו משתמשים בשילוב יעיל של חומרי שיקום (שפותחו על ידי קונצרן BELFOR) ופרוטוקולים מדוייקים להסרת כל סוגי הקורוזיה, ללא פגיעה במכשור עצמו.

ניקוי הקורוזיה נעשה על-ידי שימוש בתכשירים ייעודיים וחומצות, בשילוב טכניקות עדינות של ניקוי יבש באמצעים מכניים, כגון נישוף-שאיבה- הברשה.

טכניקות הייצוב והשיקום שלנו יעילות למגוון רחב של משטחי מתכת, כגון:

 • הסרת חלודה מחלקי מכונות ופסי ייצור.
 • הסרת חלודה ממכשירי אלקטרוניקה.
 • הסרת חלודה מלוחות חשמל וארונות בקרה ותחזוקתם.
 • הסרת חלודה וניקוי חלקי מכונות וצנרת תהליכית.
 • ניקוי קורוזיה ממשטחי מתכת שונים.
 • ועוד.

במידת הצורך ייעשה שימוש בטכנולוגיות ניקוי תעשייתי מתקדמות נוספות שברשות בלפור ישראל, כגון:

 • ניקוי קורוזיה בקרח יבש – יעיל להסרת שכבות קורוזיה, כמו גם חומרים שונים נוספים כגון: דבק, ביטומן, שמנים, שומנים, סיליקונים ועוד. יתרונה הגדול של שיטת ניקוי זו נובע מיכולתה לסלק את הזיהום ללא שימוש בכימיקלים ומבלי לפגוע במשטח ובסביבת העבודה. ניקוי בקרח יבש מתאים במיוחד לניקוי ציוד מכני ואלקטרוני רגיש.
 • ניקוי בקיטור – שיטת ניקוי מועדפת לטיפול במשטחים רגישים לרטיבות, שכן היא מאפשר ניקוי יסודי תוך ייבוש מיידי של המשטח המטופל. ניקוי בקיטור משמש להסרת זיהום עקשני כגון: כתמי חלודה, שאריות דבקים, שאריות שומן ומזון ועוד.
 • ניקוי קורוזיה באמבט אולטרה-סוני – אידיאלי לניקוי ציוד אלקטרוני רגיש, או כאשר קיימת גישה מוגבלת לכל האלמנטים הדורשים הסרת חלודה או ליכלוך עיקש. ללא פגיעה ברכיבים וללא שאריות כימיקלים.
 • מעבדה לשיקום וניקוי ציוד חשמלי ואלקטרוני – מעבדת השיקום המתקדמת של בלפור ערוכה לטיפול בציוד ומכשור אלקטרוני וחשמלי שניזוקו בשריפות והצפות מפיח, רטיבות, עובשים ועוד. במעבדות אלו משלבות את מיטב הידע וטכנולוגיות הניקוי המתקדמות, כדי להביא לשיקום יעיל ומהיר של הציוד שנפגע. במקרים בהם לא ניתן לשנע את הציוד אל מחוץ לאתר, קיימת אפשרות לפרוס מעבדות ניידות בשטח.

הידע והמומחיות של בלפור ישראל, לצד ציוד מתקדם וחומרים איכותיים, מבטיחים שיעור הצלחה גבוה בעצירת הנזק, והשבתן לפעילות מלאה במהירות האפשרית.

לפני הסרת קורוזיה

לפני טיפול הסרת חלודה

אחרי ניקוי קורוזיה

אחרי טיפול הסרת חלודה

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תתנו לנזקי הקורוזיה להחמיר! התקשרו ללא דיחוי למוקד בלפור – 1800-380-000, או צרו קשר , להערכת הנזק וקבלת הצעת מחיר לניקוי קורוזיה.

מניעת קורוזיה

קורוזיה נוצרת כאשר מתכת מסוג מסוים עוברת תהליך חמצון. ניתן למנוע תהליך זה באמצעות שימוש באמצעים שונים. המוכר והפשוט ביותר הוא שימוש בצבע שמן שלמעשה מונע את החדירה של המים לברזל. צביעה שכזאת דורשת תחזוקה וטיפול בברזל.

שיטה מצוינת נוספת שמונעת היווצרות קורוזיה ונפוצה בעיקר בספינות, נקראת הגנה קתודית. מחברים לברזל מתכת בעלת פוטנציאל חיזור נמוך יותר. כאשר הברזל מתחמצן ומאבד אלקטרונים הוא לוקח אלקטרונים חלופיים מהמתכת בעלת הפוטנציאל חיזור הנמוך יותר. ככה למעשה המתכת שלא צריכים מתחמצנת, והמתכת הקריטית לנו נותרת נקייה.

מניעת קורוזיה לאחר הצפה או שריפה

קיימת חשיבות גדולה למניעת חלודה לאחר אירועי נזק משמעותיים כגון: הצפה, שריפה, שינוי דרסטי בתנאי הסביבה, או כל חשיפה אחרת לחומרים קורוזיביים. כדי לסייע לשיקום מוצלח של האזור הפגוע יש צורך בנקיטת אמצעי מניעת קורוזיה מהירים ויעילים.

בקרת קורוזיה לאחר נזקי מים

נזילה, או הצפה, חושפות את תכולת המבנה לסביבה לחה המובילה להתפתחות חלודה. לכן חשוב לא רק להסתפק בתיקון הנזילה ושאיבת המים, אלא גם לדאוג לייבוש מלא של המבנה עצמו, כולל ייבוש תת רצפתי במידת הצורך. ציוד מכני, חשמלי, או אלקטרוני שנחשף ישירות לנוזלים או לסביבה לחה, יש לייבש היטב, ולהוציא במידת הצורך לייבוש ושיקום במעבדת אלקטרוניקה ייעודית.

בקרת קורוזיה לאחר נזקי אש

כל אירוע שריפה הוא בעל פוטנציל קורוזיבי משתי סיבות:

 • לפיח יש מוליכות חשמלית המקדמת קורוזיה וקצרים. בנוסף, משקעי פיח ותוצרי בעירה יוצרים, בהתחברם עם מים, חומצת מלח שמאכלת את רכיבי המכונות וגורמת לתהליך קורוזיה מואץ.
 • נוזלי הכיבוי, אשר נותרו בשטח לאחר כיבוי השריפה, מעודדים התפתחות חלודה.

לכן יש לדאוג לניקוי מקצועי וייבוש מלא של המבנה ותכולתו לאחר כל אירוע שריפה. חשוב לבחור בחברה לשיקום נזקים בעלת התמחות בשיקום נזקי אש, אשר תדע לבצע את הפעולות הנדרשות לניקוי משקעי השריפה והפיח בצורה יעילה וללא פגיעה בציוד.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תתנו לנזקי הקורוזיה להחמיר! התקשרו ללא דיחוי למוקד בלפור – 1800-380-000, או צרו קשר, להערכת הנזק וקבלת הצעת מחיר לניקוי קורוזיה.

מהי למעשה קורוזיה?

קורוזיה נוצרת כאשר מתכת מסוג מסוים עוברת תהליך חמצון בעקבות מים וחמצן הנמצאים באופן קבוע באוויר. החמצן והמים למעשה פוגשים את פני השטח של המתכת ובעקבות תהליך כימי נוצרת על המתכת קורוזיה. אותה קורוזיה מתקלפת וחושפת את המתכת מתחתיה לתהליך נוסף של חמצון, עד שבסוף ללא טיפול ראוי – כל המתכת עוברת תהליך חמצון ומתפוררת.

הבעיה של קורוזיה היא לא בעיה חדשה לאנושות, היא בעיה שקיימת כבר אלפי שנים. עוד בימי קדם נעשה שימוש רב בברזל בעיקר לכלי לחימה כמו שריון וחרב. בעבר היה הנפח לוקח את הכלי עם החלודה ושם אותו על פחם בוער. באמצעות תגובה כימית מתאימה רוב הקורוזיה הייתה נעלמת ולאחר השחזה היה הכלי למעשה כמעט חדש.

הברזל ידוע בעולם בתור מתכת שנוצרת עליו קורוזיה. גם נחושת ואבץ נחשבות מתכות שמתחמצנות בקלות. לעומתן קיימות מתכות שכמעט ולא עוברות כלל תהליך חמצון כמו כסף וזהב.

מכאן נשאלת השאלה – מדוע לא משתמשים במתכות שכמעט ולא עוברות תהליך חמצון? ובכן, התשובה הברורה היא כמובן כסף. ברזל היא מתכת זולה ונפוצה. לא משתלם לבנות דברים באמצעות מתכות שלא עוברות כמעט תהליך חמצון, מכיוון שאותן מתכות הן נדירות יותר ועולות הרבה יותר.

לסיכום

ציוד מכני, חשמלי או אלקטרוני עשוי להיראות עמיד בפני זיהום וקורוזיה, אך בפועל, כיד לשמור על תקינות הציוד, יש צורך בתחזוקה שוטפת למניעת חלודה, ותגובה מהירה לאחר כל חשיפה לחומרים קורוזיביים כגון: עשן, פיח, חומצה ומים.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תתנו לנזקי הקורוזיה להחמיר! התקשרו ללא דיחוי למוקד בלפור – 1800-380-000, או צרו קשר , להערכת הנזק וקבלת הצעת מחיר לניקוי קורוזיה.

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.

לקריאה נוספת:

טכנולוגיות ניקוי מתקדמות

בלפור ישראל מובילה את תחום שירותי הנקיון המקצועי בארץ, הן כחלק מתהליך שיקום נזקים, והן כשירות בפני עצמו המיועד לחברות וגופים מוסדיים הנידרשים לפתרונות נקיון

ניקוי תעשייתי

חברת בלפור ישראל, הסניף הישראלי של קונצרן BELFOR הבינלאומי, בעלת ידע ונסיון רב בניקיון וחיטוי תעשייתי לפי סטנדרטים בינלאומיים מחמירים, ובהתאמה מלאה לדרישות הספציפיות של

ניקוי בקרח יבש

חברת בלפור ישראל מציעה ניקיון לאחר שריפה על ידי ניקוי בקרח יבש שהיא שיטת ניקוי מתקדמת ויעילה לניקוי פיח ומזהמים נוספים, כמו  גם חומרים בעלי כושר היצמדות, תוך שמירה

ניקוי אבק

בכל אשר נפנה נמצא אבק – במרכזי הערים, בסביבת המגורים שלנו, באוויר הפתוח ואפילו בחלל שמחוץ לאטמוספרה. קל להבחין באבק שמצטבר על פני משטחים, רהיטים,