ניקוי קורוזיה

מהי קורוזיה? מה הנזק שהיא גורמת? כיצד ניתן למנוע מקורוזיה להיווצר? במידה וכבר נוצרת קורוזיה – כיצד ניתן להסיר אותה? הסרת קורוזיההפתרון של בלפור ישראל.

מהי למעשה קורוזיה?

קורוזיה נוצרת כאשר מתכת מסוג מסוים עוברת תהליך חמצון, התהליך מתבצע בעקבות מים וחמצן הנמצאים באופן קבוע באוויר. החמצן והמים למעשה פוגשים את פני השטח של המתכת ובעקבות תהליך כימי נוצרת על המתכת קורוזיה. אותה קורוזיה מתקלפת וחושפת את המתכת מתחתיה לתהליך נוסף של חמצון, עד שבסוף ללא טיפול ראוי – כל המתכת עוברת תהליך חמצון ומתפוררת.

הבעיה של קורוזיה היא לא בעיה חדשה לאנושות, היא בעיה שקיימת כבר אלפי שנים. עוד בימי קדם נעשה שימוש רב בברזל בעיקר לכלי לחימה כמו שריון וחרב. בעבר היה הנפח לוקח את הכלי עם החלודה ושם אותו על פחם בוער. באמצעות תגובה כימית מתאימה רוב הקורוזיה הייתה נעלמת ולאחר השחזה היה הכלי למעשה כמעט חדש.

סוגי מתכות

הברזל ידוע בעולם בתור מתכת שנוצרת עליו קורוזיה. גם נחושת ואבץ נחשבות מתכות שמתחמצנות בקלות. לעומתן קיימות מתכות שכמעט ולא עוברות כלל תהליך חמצון כמו כסף וזהב.

מכאן נשאלת השאלה – מדוע לא משתמשים במתכות שכמעט ולא עוברות תהליך חמצון? ובכן, התשובה הברורה היא כמובן כסף. ברזל היא מתכת זולה ונפוצה. לא משתלם לבנות דברים באמצעות מתכות שלא עוברות כמעט תהליך חמצון, מכיוון שאותן מתכות הן נדירות יותר ועולות הרבה יותר.

אל תתנו לנזק סביבתי להחמיר! אנו נענים לכל קריאה באופן מיידי על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים. מנעו את החמרת הנזק, והתקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר לניקוי קורוזיה.

לפני הסרת קורוזיה

לפני טיפול הסרת חלודה

אחרי ניקוי קורוזיה

אחרי טיפול הסרת חלודה

כמו שצוין מקודם, קורוזיה נוצרת כאשר מתכת מסוג מסוים עוברת תהליך חמצון. ניתן למנוע תהליך זה באמצעות שימוש באמצעים שונים. המוכר והפשוט ביותר הוא שימוש בצבע שמן שלמעשה מונע את החדירה של המים לברזל. צביעה שכזאת דורשת תחזוקה וטיפול בברזל. שיטה מצוינת נוספת שמונעת היווצרות קורוזיה ונפוצה בעיקר בספינות, נקראת הגנה קתודית. מחברים לברזל מתכת בעלת פוטנציאל חיזור נמוך יותר. כאשר הברזל מתחמצן ומאבד אלקטרונים הוא לוקח אלקטרונים חלופיים מהמתכת בעלת הפוטנציאל חיזור הנמוך יותר. ככה למעשה המתכת שלא צריכים מתחמצנת, והמתכת הקריטית לנו נותרת נקייה.

הסרת קורוזיה ממתכת.

הפתרון לקורוזיה הוא קודם כל למנוע אותה מראש. על מנת למנוע אותה צריך לדאוג לתחזק את המתכת כמו שנאמר למעלה ולא לאפשר התפתחות של קורוזיה. ברגע שהחלודה כבר נוצרת, קשה להוריד אותה. קיימים המון פתרונות ביתיים שאמורים לעזור להוריד קורוזיה, אך הם עלולים גם לגרום נזק לחפץ עצמו. מומלץ לא לנסות ולהתנסות בדברים שונים שהם למעשה "תרופות סבתא" לחלודה.

קראנו בפורום על תרופות סבתא שמבצעות ניקוי קורוזיה: "אם יש לכם כלים עם קורוזיה, תכניסו אותם לקופסאת פלסטיק עם קוקה קולה. תשאירו את הקופסה לעמוד כמה ימים. הקולה אוכלת חלודה." מצחיק? רעיון נוסף, לטבול את הכלים בשמן למשך כל הלילה.

הפתרון המומלץ במידה וכבר הצטברה קורוזיה, היא ליצור קשר עם מומחה של חברת בלפור ישראל שמבין בעניין וטיפל באלפי מקרים. ניקוי קורוזיה ממתכת דורשת שימוש בחומרים מסוכנים. יש להרכיב משקפיים וכפפות מיוחדות וצריך לדעת באיזה חומר להשתמש. במקרה שכזה המומחה יעשה את העבודה הטובה ביותר בביתכם/בעסקכם ובאמצעותו תמנעו נזק מיותר שעלול להיגרם על ידי ניסיון הסרה עצמי.

אנו בבלפור ישראל משתמשים במכשירים המתקדמים ביותר הקיימים היום בשוק לפתרון בעיית הקורוזיה שלכם. בלפור ישראל תמנע נזק לרכוש שלכם ותתן לכם את התוצאה הטובה ביותר.

אל תתנו לנזק סביבתי להחמיר! אנו נענים לכל קריאה באופן מיידי. על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים מנעו את החמרת הנזק, והתקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר להסרת קורוזיה.

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.

לקריאה נוספת:

טכנולוגיות ניקוי מתקדמות

בלפור ישראל מובילה את תחום שירותי הנקיון המקצועי בארץ, הן כחלק מתהליך שיקום נזקים, והן כשירות בפני עצמו המיועד לחברות וגופים מוסדיים הנידרשים לפתרונות נקיון

ניקוי תעשייתי

חברת בלפור ישראל, הסניף הישראלי של קונצרן BELFOR הבינלאומי, בעלת ידע ונסיון רב בניקיון וחיטוי תעשיית לפי סטנדרטים בינלאומיים מחמירים, ובהתאמה מלאה לדרישות הספציפיות של

ניקוי בקרח יבש

חברת בלפור ישראל מציעה ניקיון לאחר שריפה על ידי ניקוי בקרח יבש שהיא שיטת ניקוי מתקדמת ויעילה לניקוי פיח ומזהמים נוספים, כמו  גם חומרים בעלי כושר היצמדות, תוך שמירה

ניקוי אבק

בכל אשר נפנה נמצא אבק – במרכזי הערים, בסביבת המגורים שלנו, באוויר הפתוח ואפילו בחלל שמחוץ לאטמוספרה. קל להבחין באבק שמצטבר על פני משטחים, רהיטים,