טיפול מקצועי בעובש רחב היקף

קשה לגלות עובש בראשית התפתחותו . כאשר הוא נגלה לעין , לא תמיד יודעים כיצד להסירו ולסלקו או למנוע את חזרתו. משום כך מומלץ לפנות לחברה בעלת ידע מקצועי, ניסיון וותק בטיפול מקצועי .
בלפור ישראל, מקבוצת BELFOR הבינלאומית הגדולה והחזקה בעולם בתחום שיקום הנזקים, מציעה את שירותיה בטיפול בנגעי עובש רחבי היקף – החל משלב איתור העובש, הסרתו, סילוקו ומניעת חזרתו, על ידי טיפול בתנאים שהובילו להתפתחותו.

עובש שאינו מטופל כראוי עלול לפגוע במבנה וגם בבריאותכם

נזקי מים שונים עקב ליקויים באיטום פיצוצים בצנרת או הצפות, גורמים להתפתחות עובש בקירות המבנה, בצמודות המבנה ובתכולתו . במקרים שכאלה יש הכרח בטיפול הולם שיבטיח את הסרת העובש וסילוקו ויימנע את חזרתו בעתיד.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם למעלה מ- 35 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי טיפול מקצועי בעובש רחב היקף.

טיפול מקצועי בעובש

סימנים של עובש בקירות

שינווים בגוון הקיר, או התקרה, טיח מתפורר, וצבע מתקלף ריחות שאופיניים לטחב ועובש וסימנים ראשוניים של התפתחות עובש בגוונים שונים מעידים על נגע עובש קיים על-גבי חלקי המבנה השונים ואפילו בתוכם.
אם מישהו מבני הבית סובל מאלרגיה, אז יש סיכוי רב שעובש שגדל אי שם בבית. תגובות אלרגיות נפוצות לעובש כוללות עיטוש, עיניים כואבות, נזלת וגודש באף, עייפות, סחרחורת ועוד. .

זה לא הכל…
אם תגובות האלרגיה שלכם חריפות כשאתם שוהים בתוך הבית, אבל מרגישים טוב יותר כשאתם מחוץ לבית ? זה מחזק את החשד שיש עובש בבית. אם אתם מוצאים כי האלרגיות שלכם חריפות בתוך בניין אחר, כמו מקום עבודתכם יש חשש שגם שם יש עובש על גבי הקירות, או בתוכם.
לעולם אל תתעלמו תתעלמו מריחות עובש ואל תסכינו עם נוכחותם גם- אם אינכם רואים סחמנים מובהקים של עובש. בדקו ביסודיות את בית המגורים שלכם לפני שהעובש יצוץ, יתפשט והפעותיו יחמירו. !
מושבות עובש נראות לעין הנן סימן ברור לנוכחות עובש בבית. עם זאת אנשים רבים לא שמים לב לכמויות קטנות של גידול עובש או שהם חושבים שזה רק פיח או לכלוך. לפעמים אנשים פשוט מתעלמים מעובש גלוי בביתם.

החלק החשוב
אם אתם יכולים להבחין בעובש נראה לעין , אפילו בכמויות קטנות בלבד, עליכם לפעול באופן מידי. מושבות עובש קטנות נוטות להתפשט. במיוחד אם התנאים האקלימיים בבית , טמפרטורה ולחות מיטביים עבור עובש מאפשרים לעובש לצמוח ולהתפשט.

רטיבות בקיר כתוצאה מחדירת מים מייצרת עובש

העובש הינו למעשה סוג של פטריות שמתפתחות על גבי משטחים שונים עקב לחות יחסית גבוהה, חוסר אוורור, טמפרטורה מיטבית ותנאים נוספים. במקרה של הצפה בבית, שיטפון, נזקי צנרת וכדומה גוברים הסיכויים להתפרצות נגע עובש מקרים כאלה עלולים לגרום להשבתת הפעילות בעסק או שגרת החיים בבית, ומובילים להתפתחות נזקי לוואי המהווים סכנה בריאותית לכל דבר, וגם בעיה אסתטית בגין המראה והריח הבלתי נעימים.

פטריות העובש מתרבות במהירות רבה ומהוות סכנה בשל הרעלנים המייקוטוקסינים- רעלנים מטבוליים שבתוכן עלולים לגרום להופעתן של תגובות אלרגיות ובעיות נשימתיות ואף מחלות. לאור הסכנות ההכרוכות בו יש להבטיח כי העובש לא רק יוסר, אלא יסולק באופן מוחלט, שכן גם עובש שנקטל למראית עין עדיין מכיל רעלנים מסוכנים במיוחד.

כמה זמן לאחר נזילה מתחילה צמיחה של עובש על הקיר?

רבים שואלים כמה זמן לוקח לעובש לגדול אחרי מקרה של נזילת מים.
אם אתם שואבים את ההצפה ומייבשים את הלחות כראוי בעזרת מומחים לטיפול בנזקי מים – חברת בלפור ישראל, ב -24 שעות הראשונות או ב- 48 שעות לאחר הנזילה, רוב הסיכויים שלא יצמח לכם עובש על הקיר. לוקח לעובש 24 עד 48 שעות להתחיל לגדול בתנאים אידיאליים.

העובש מופיע ברמות מיקרוסקופיות אחרי כמה ימים. יכול לקחת לעובש שבוע או שבועיים לפני שהוא גדל ונראה לעין בלתי מזוינת. במקרה הזה רואים ברוב המקרים כתמים על הקיר, במחיצות גבס או על-גבי שטיחים.

איך מנקים עובש מהקיר. טיפול בעובש בקיר. שלב אחר שלב

התפתחות עובש בקירות מחייבת התייחסות מהירה, שכן מדובר בבעיה שלא תיפתר מעצמה ואשר רק תחריף עם הזמן. אז איך מנקים עובש מהקיר? בכדי להבטיח הסרת עובש והעלמתו דואגת חברת בלפור ישראל להפחתת התנאים המעודדים את התפתחות העובש. בכלל זה שאיבה וסילוק של המים העומדים וייבוש המבנים, איתור רטיבות חבויה בחלקי מבנה שאינם גלויים לעין, הפחתת שיעורי הלחות ועוד.

רק לאחר העלמת התנאים המעודדים את התפתחות העובש בתכולה ובציוד ניתן לפעול להסרתו, תוך נקיטת הצעדים הנחוצים בכדי להבטיח שלא יחזור ! צעדים כאלה כוללים איתור נזילות, טיפול בעובש בקיר, חיטוי המשטחים, איטום קירות, אוורור הולם, צביעת הדירה ועוד.

ייבוש רטיבות בקיר

הדבר החשוב ביותר לייבוש רטיבות בקיר, הוא כמה מהר וכמה טוב אתם מייבשים את השטחים הרטובים. פעמים רבות אתם עלולים לחשוב שהלחות הוסרה כאשר למעשה נותרה מספיק לחות לגידול עובש. אם כמות לחות קטנה נשארת בתוך חללים בקיר, מאחורי הפנלים, בשטיח, או מתחת לריפוד השטיח, יעברו שבועות לפני שהכל מתייבש. עד אז העובש יתחיל להראות בגלוי על הקירות.

חדר המקלחת לח ורטוב ולכן מוצאים עובש במקלחת לעיתים קרובות. הקירות מסביב למקלחת עצמה רטובים באופן קבוע והם עלולים להיות נגועים בעובש. כדי למנוע עובש, יש לאוורר את המקלחת ולהימנע מלשים שטיח. אם מזהים רטיבות במקלחת יש לייבש את המקום. במקרה של הופעת עובש, חברת בלפור ישראל תסיר את העובש ותייבש את המקום.

חברות ניקיון וחברות ניקוי שטיחים ימקדו את המאמצים בייבוש החדר המוצף והחדרים הסמוכים שבהם יש אולי מים מוסתרים בתוך חללים בקיר, תחת שטיח או אפילו אריח. לפני שאתם מבינים אם הייבוש לא נעשה כראוי, ייתכן שיופיעו כתמי עובש לבנים, ירוקים או שחורים.

עובש במזגן

בזמנים שהמזגן לא פעיל, במיוחד בחורף, נוצרת במזגן לחות ועליה מתפתח עובש. בקיץ, כשמדליקים את המזגן בפעם הראשונה, עובש במזגן מופץ בכל הבית. גם כשהמזגן עובד לסירוגין, נוצרת בו לחות ועובש בזמן מנוחה ובזמן פעילות היא מופצת ברחבי הבית. לעובש שכזה יותר קל להגיע לדרכי הנשימה. לעומת זאת, עובש על הקירות, שדבוק למעשה לקירות פחות מגיע לאוויר ומשפיע עלינו.

כדי להימנע מעובש יש ליבש ולנקות את הבית וכמובן את המזגן. בזמן עבודת המזגן, להשאיר את החלון פתוח במקצת. בנוסף יש לנקות את הפילטרים של המזגן בעזרת מים וסבון מידי חודש. לא להחזיר את הפילטרים רטובים למזגן. לדאוג לייבש אותם עד הסוף. רטיבות שבפילטר עשויה להביא לגדילת עובש.

איך לנקות עובש בבית. טיפול מהיר בבעיה לחזרה מהירה לשגרה

חברת בלפור ישראל הינה החברה המובילה בתחום שיקום נזקי מים, בכלל זה טיפול למניעת עובש, הסרת עובש בקירות והסרת כללית של כל עובש בבית ובעסק. החברה פועלת להשתלטות מהירה על הסביבה הרטובה והפחתה מהירה של שיעורי הלחות במקום. באמצעות ציוד ייבוש ייחודי, המתבסס על טכנולוגיות מתקדמות וידע מתקדם, אנו מספקים מענה מיידי והולם, בכל שעות היממה, המאפשר חזרה מהירה לשגרת החיים או העבודה בסביבה נעימה, אסתטית ובריאה. איך לנקות עובש בבית? פשוט וברור. צרו קשר עם חברת בלפור ישראל.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות השיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם למעלה מ- 35 שנה, ועובדים עם כל חברות הביטוח.
אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי טיפול מקצועי בעובש רחב היקף.

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.

לקריאה נוספת: