פינוי אסבסט

מאת: בלפור ישראל

פינוי אסבסט, וטיפול באסבסט פריך, בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה לאתרים מורשים בלבד ובאישור הממונה במשרד להגנת הסביבה.

חברת בלפור ישראל מורשית לטיפול באסבסט, ובאסבסט פריך בפרט, בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה, תוך שמירה על בטיחותם ובריאותם של העוסקים במלאכה ושל הסביבה כולה.

פינוי אסבסט – בעלי רישיון הסמכה לטיפול באסבסט ואסבסט פריך

על פי חוק האסבסט למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק, כל עבודת בנייה הכרוכה באסבסט מחייבת היתר מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההיתר נדרש בשל הסיכון הרב שנגרם עקב שחרור סיבי אסבסט לסביבה. יש חשש לבריאותם של העובדים והאוכלוסייה השוהה בקרבת מקום בגין אי- נקיטת אמצעי בטיחות נאותים.

בלפור ישראל, מקבוצת BELFOR הבינלאומית – החברה המובילה בעולם לשיקום נזקים סביבתיים, מספקת פתרונות מקצועיים בתחום האסבסט והיא בעלת הסמכה ורישיון לעבודות זיהוי, פירוק, פינוי והטמנת אסבסט, כולל אסבסט פריך, מטעם הועדה הטכנית הבין-משרדית לאבק מזיק בישראל. עובדי החברה הוכשרו והוסמכו לביצוע וניהול עבודות פירוק אסבסט ופינוי אסבסט על ידי המכון הישראלי ללימודי הסביבה. 

פינוי אסבסט – פועלים על פי הנהלים

עבודת פינוי האסבסט מתבצעת על פי הנהלים, ביניהם סגירת אזור העבודה, ציוד מיגון מתאים, מעקב רפואי שוטף לעוסקים במלאכה, מדידת ריכוז סיבי האסבסט שמרחפים באוויר בתום העבודה ועוד. כמו כן, בהתאם לנהלים ולתקנים של הועדה הטכנית הבין משרדית לאבק מזיק, פינוי אסבסט מתבצע רק לאחר אריזתו המקצועית בכדי למנוע ריחוף של סיבים באוויר. פינוי האסבסט מתבצע אך ורק לאתרים ייעודיים ומורשים לקליטת והטמנת פסולת אסבסט. 

אל תתנו לנזק סביבתי להחמיר! אנו נענים לכל קריאה באופן מיידי על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים מנעו את החמרת הנזק, והתקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר לפינוי אסבסט

פינוי אסבסט

פינוי אסבסט – מתי כדאי לפנות אסבסט? אסבסט פריך, שבור, שרוף או מרוסק

אסבסט הינו חומר מסרטן, המסווג לקבוצת האבק המזיק. חשיפה לאסבסט באמצעות מערכת הנשימה, על ידי שאיפת סיבים מיקרוסקופיים שאינם ניתנים לראייה על ידי עין אנושית, מהווה סכנה משמעותית לבריאותנו, כאשר נזקי החשיפה לאסבסט יכולים לבוא לידי ביטוי גם שנים רבות לאחר החשיפה.
כיום, אין החוק מתיר עוד יבוא או מסחר באסבסט או במוצרים המכילים אסבסט. למרות שהחוק מתיר את סילוקו והטמנתו, עדיין יש אסבסט רב אשר נחשב בעבר לחומר פופולארי לשימוש, בעיקר בתחום הבנייה, אך כיום יש לבחון את הצורך בפינוי אסבסט כדי לשמור על בריאותנו.

מוצר המכיל אסבסט הנמצא במצב שבור, שרוף או מרוסק עלול להוות סכנה בריאותית לשוהים בסביבתו, זאת לאור הפוטנציאל הגבוה כי ישחרר סיבי אסבסט לאוויר. כמו כן, במידה והמוצר נמצא יבש, במידה כזו המאפשרת את התפוררותו, כתישתו והפיכתו לחומר פריך, הוא נחשב אסבסט פריך וגם הוא עלול לשחרר סיבי אסבסט. יש לדאוג לפינוי מהיר של אסבסט שנמצא באחד מהמצבים האלה.

גג אסבסט – לא חייבים להחליף. אבל רצוי להחליף בסביבת מגורים

לא חייבים להחליף גג אסבסט באופן אוטומטי. יש לבחון את מצבו ואת מצב האסבסט שבתוכו. חברת בלפור ישראל תשמח לבוא ולבחון עבורכם את מצב הגג ולבצע בדיקות מתאימות לזיהוי אסבסט.

יחד עם זאת, נוהגים היום להחליף גג אסבסט הנמצא בבתי מגורים ומבנים ציבוריים. ההחלטה על סוג הקירוי שיבוא במקום האסבסט תלויה בסוג המבנה והיעוד שלו. יש הרבה סוגים של קירוי שיכולים לבוא במקום האסבסט כמו – פאנל מבודד, רעפי חרס, לוחות "איסכורית", לוחות בטון גליים – הדומים בצורתם לאסבסט אף שאינם מכילים אסבסט, רעפי אספלט ועוד. על פי חוק האסבסט אסור לאדם שאינו מורשה להחליף גג אסבסט. חברת בלפור ישראל מוסמכת לפירוק גגות אסבסט והחלפתם.

פינוי אסבסט – אין מקום לסיכונים מיותרים

חברת בלפור ישראל מעמידה לרשותכם צוות מקצועי ומוסמך לפירוק ופינוי אסבסט כמו גם עבודות שיקום מבנים. הצוות מצויד במיטב הציוד, המכשירים, האביזרים ואמצעי הבטיחות הנדרשים לביצוע עבודות פירוק ופינוי אסבסט בכל סדר גודל. אנו משתתפים באופן תדיר בפרויקטים שונים לפירוק אסבסט ופינויו, הן בארץ והן מחוצה לה.
אל תיקחו סיכונים מיותרים! גם אנחנו, המיומנים במלאכה, נמנעים מהם ועובדים אך ורק בהתאם לדרישות החוק והנהלים, להבטחת שלומכם ושלום עובדינו.

אל תתנו לנזק סביבתי להחמיר! אנו נענים לכל קריאה באופן מיידי על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים מנעו את החמרת הנזק, והתקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר לפינוי אסבסט

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.

לקריאה נוספת:

אסבסט – סכנות ודרכי טיפול

מהו אסבסט? אסבסט הוא מינרל טבעי שהיה מפורסם בעבר בשל סגולותיו הייחודיות. מוכר בעיקר בעמידותו לאש ויכולות הבידוד שלו. השימוש באסבסט בא לידי ביטוי במוצרים

הטמנת אסבסט

אסבסט – סוגים שונים אסבסט הוא מינרל המוכר בעקבות שימושיו הרבים כמו עמידות בפני אש, בידוד תרמי ואקוסטי, עמידות בעומסים מכניים ועוד.. משתמשים באסבסט במוצרי