פתרונות זיהום מים באמצעות שיקום קרקע וטיהור מי תהום
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

זיהום מים

חברות התעשייה הן מקור עצום של זיהום מים. הן מייצרות חומרים שמזהמים את המים ומזיקים לבני האדם והסביבה.

שתיית מים מזוהמים או אכילה של בעלי חיים ימיים מזוהמים מזיקה לבריאות אדם ואף עלולים לגרום למוות. 

הגורמים לזיהום מים

זיהום קרקע, אגמים ונהרות גורם לזיהום מי התהום ובסופו של דבר לזיהום אספקת מי השתייה שלנו. זיהום קרקע נגרם לרוב עקב דליפה בתחנות דלק, בעת הובלת חומרים מסוכנים של התעשייה הכימית והפטרוכימית או מחומרי הדברה. זיהום אגמים ונהרות נגרם מהצטברות מתכות כבדות בתהליכים תעשייתיים. 

חומרים מזהמים

מתקני תעשייה רבים משתמשים במים מתוקים לפינוי פסולת מהמפעל והזרמתה לתוך נהרות, אגמים ואוקיינוסים. מזהמים ממקורות תעשייתיים כוללים:
אסבסט – מזהם זה הוא סכנה בריאותית חמורה ומסרטנת. שאיפה או בליעה של סיבי אסבסט יכולה לגרום למחלות כמו אסבסטוזיס, סרטן הריאות, סרטן מעי גס וסרטן כבד.
עופרת וכספית – יסודות מתכתיים שיכולים לגרום לבעיות בריאותיות וסביבתיות. מדובר בחומרים שאינם מתכלים ולכן קשה לנקות אותם אחרי שהסביבה הזדהמה. עופרת מזיקה לבריאותם של בעלי חיים רבים, כולל בני אדם. עופרת יכולה לעכב את הפעולה של אנזימים בגוף. כספית מזיקה לבריאות בעלי חיים. יכולה לגרום להרעלת כספית.
פוספטים וחנקן – השימוש המוגבר של דשנים גורם לכך שיותר פוספטים וחנקן נשטפים מהקרקע אל תוך נהרות  ואגמים. זה יכול לגרום לתהליך אוטריפיקציה – ירידה בכמות החמצן במים. תהליך שכזה עשוי להביא בסופו למוות של כל היצורים החיים במים.
גופרית – חומר שאינו מתכתי. מזיק לבעלי חיים ימיים.
שמנים – שמן אינו מתמוסס במים. במקום זה הוא יוצר שכבה עבה על פני השטח של המים. זה מונע מצמחים ימיים אור לפוטוסינתזה. זה גם מזיק לדגים ולעופות ימיים.
מוצרים פטרוכימיים – חומר שנוצר מגז או דלק ויכול להיות רעיל לבעלי החיים הימיים. 

זהירות, סכנה מזיהום

מתכות כבדות וחומרים מסוכנים בתוך מי השתייה שלנו, יכולים להאט התפתחות ילדים, לגרום למומים מולדים ולגרום לסרטן בשל אופיים המסרטן. בנוסף, הם יכולים גם להכניס ריחות וטעמים לא נעימים למי השתייה. מתכות כבדות בתוך אגמים ונהרות רעילים לבעלי חיים ימיים כגון דגים, סרטנים וצדפות, וגם  לבני האדם שאוכלים אותם.עובד בלפור ברקע טיהור מים

שיקום קרקע

במתכות כבדות וחומרים מסוכנים בתוך מי השתייה שלנו, יכולים להאט התפתחות ילדים, לגרום למומים מולדים ולגרום לסרטן בשל אופיים המסרטן. בנוסף, הם יכולים גם להכניס ריחות וטעמים לא נעימים למי השתייה. מתכות כבדות בתוך אגמים ונהרות רעילים לבעלי חיים ימיים כגון דגים, סרטנים וצדפות, וגם  לבני האדם שאוכלים אותם.
  • במקרה של זיהום קל – תהליך השיקום מתבצע על ידי שטיפת הקרקע באתר ההתרחשות.
  • במקרה של זיהום בינוני – מתבצע תהליך השיקום באמצעים ביולוגיים או פיזיקאליים
  • במקרה של זיהום חמור – מפנים את האדמה המזוהמת להטמנה באתר מאושר

שיקום מי תהום

טיהור מי תהום דורש מומחיות ייחודית לזיהוי מקור הזיהום ולבחירת דרכי ההתמודדות עימם. בלפור ישראל מקימה  את מתקני השיקום, לאחר בדיקות מקיפות של הקרקע ומי התהום שנפגעו. המתקנים נבנים בהתאם לנזק הספציפי. בלפור ישראל מבצעת את כל הבדיקות, ההחלטות והעבודות, בשיתוף ובפיקוח המשרד להגנת  הסביבה בישראל.

אל תתנו לנזק סביבתי להחמיר! אנו נענים לכל קריאה באופן מיידי על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים מנעו את החמרת הנזק, והתקשרו ללא דיחוי ל-1-800-550-121 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר לשיקום סביבתי

השירות של בלפור העולמית במחיר השתתפות עצמית - לבדיקת זכאותך אנא השאר פרטים