חיטוי משרדים

מאת: בלפור ישראל

מדוע חשוב לבצע חיטוי משרדים

כל נגיף עובר מאדם לאדם בשיטת הדבקה שונה. נגיף הקורונה, שהתפשט תוך חודשים ספורים בעולם כולו, עובר מאדם לאדם באופן טיפתי דרך עיטוש או שיעול.  מלבד הדבקה באמצעות מגע ישיר בין אנשים, נגיף הקורונה יכול לעבור גם דרך מגע עם משטחים נגועים שעות, ואף ימים, לאחר שזוהמו בנגיף. על כן, לפני פתיחת המשרדים מחדש, רצוי לחטא את המשרד ולהכינו לקראת העובדים. 


כיצד מתבצע חיטוי משרדים

חיטוי משרדים מקצועי נעשה באמצעות חומרים ייעודיים שאותם מתיזים על המשטחים השונים. התזת חומר החיטוי נעשית בעזרת מערפלים בלחץ גבוה היוצרים טיפות ערפל זעירות (בין 0.5 מיקרון ל-15 מיקרון) לכיסוי אחיד מהרצפה ועד לתקרה. כדי לוודא כי השפעת החיטוי תימשך, יש להקפיד לנקוט אמצעי הגנה ושמירה על היגיינה בהתאם להמלצות החוק, ולבצע מעת לעת חיטוי קורונה חוזר, כמו גם לאחר כל חשיפה לחולה מאומת.

לרשותכם מוקד חירום 24/7 לכל פניה: 1-800-380-000,  או באמצעות טופס הפניה

חיטוי משרדיםאילו משטחים חשוב לחטא?

חיטוי משרדים הוא אמצעי יעיל ביותר להשמדת נגיפים וחיידקים, אך חשוב מאוד לבצע אותו באופן מקיף ויסודי. לשם כך, כאשר מבצעים את החיטוי ראוי לשים לב במיוחד למשטחים הבאים:

  • ריהוט: כיסאות, ספות, דלפקים ושולחנות הם חפצים שבהם אנחנו נוגעים אין-ספור פעמים במהלך יום העבודה. לכן, חשוב מאוד לחטא אותם היטב ולבחור בחומר המתאים לשם כך.
  • חיטוי מערכות מיזוג אוויר: במשרדים רבים, מקור האוויר בחדרים השונים הינו מערכת מיזוג האוויר. נגיף הקורונה עלול להימצא גם בתוך משטחים אלו, וכך יכול לנוע בקלות בין החדרים ולהגיע ממשרד אחד למשרד אחר ללא קושי. על כן יש להקפיד לחטא גם את מערכות המיזוג בטרם חוזרים לעבודה מלאה.
  • חיטוי מוצרי טקסטיל: וילונות, שטיחים, ספות וכסאות מרופדים וכיוצא בזה, יכולים להוות אף הם מקור הדבקה, ולכן חשוב לחטא אותם היטב לפני החזרה לעבודה. יש לבדוק טרם החיטוי כי חומר החיטוי מתאים למוצרי טקסטיל ואינו פוגע בבד או יוצר הכתמה.
  • חיטוי מוצרי חשמל ואלקטרוניקה: כדי לבצע חיטוי משרדים יסודי חשוב להגיע אף לחללים קטנים והקשים ביותר להגעה, כדוגמת חללים בתוך ובסביבת מוצרי אלקטרוניקה. חשוב מאוד להקפיד כי חומר החיטוי בו משתמש חברת החיטוי אינו קורוזיבי על מנת להימנע מנזקי קורוזיה.


כיצד בוחרים חברת חיטוי למשרד?

כדי לבצע חיטוי יסודי, אשר יהיה בטוח לעובדים, לסביבה ואף לציוד האלקטרוני והחשמלי במשרד, חשוב לבחור בחברת החיטוי המתאימה. במסגרת זו, מומלץ לשים לב לשתי הנקודות הבאות:

  • חברת חיטוי מומחית בתחום: בשל המצב, חברות הדברה רבות מציעות את שירותיהן גם לצורך חיטוי משרדים. שימו לב כי המשרד להגנת הסביבה מבהיר כי טיפול וחיטוי כנגד נגיף קורונה אינם פעולת הדברה תברואית. כמו-כן, אין להשתמש בציוד הדברה לפעולות ניקוי וחיטוי, מחשש לשאריות חומרי הדברה. במקום זאת, יש לבחור בחברה בעלת ניסיון וידע בתחום של חיטוי ביולוגי.
  • שימוש בחומרי חיטוי מתאימים: חומרי החיטוי צריכים להיות יעילים אך בטוחים לשימוש. שימו לב שבעלי המקצוע נעזרים בחומרים העומדים בתנאים המחמירים הנדרשים על ידי הרשות הלאומית האמריקנית להגנת הסביבה – EPA,  וכי הם אינם רעילים לסביבה ולבני אדם.

לסיכום, חיטוי משרדים הוא אמצעי אפקטיבי ביותר להשמדת חיידקים ונגיפים במקום העבודה. שימו לב שאתם בוחרים חברת חיטוי מקצועית הנעזרת בחומרי חיטוי בטוחים לשימוש, ולאחר התזת החומר פעלו בהתאם להמלצות חברת החיטוי.

לרשותכם מוקד חירום 24/7 לכל פניה: 1-800-380-000,  או באמצעות טופס פניה >

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.

לקריאה נוספת:

חיטוי באוזון ותחליפים מועדפים

לאחרונה, בעיקר לאור מגפת הקורונה, גובר הביקוש לאמצעים חדשניים לחיטוי חללים ומשטחים, בעיקר כאלה שמבטיחים (ולא תמיד בצדק) היעדר שארתיות ותופעות לוואי שונות. יכולותיו של

ניקיון וחיטוי חקלאי

בלפור מספקת שירותי ניקיון תעשייתי וחיטוי לענפי חקלאות שונים, כגון: רפתות ומתקני חליבה, דירים, לולים, ציוד ומיכון חקלאי, משחטות ועוד.תהליך הניקוי נעשה באמצעות מכשיר שטיפה

חיטוי נגד קורונה

חיטוי מהפכני נגד קורונה עם הגנה ארוכת טווח עד 90 יום חיטוי בשיטת שלושת השלבים המהפכנית של BELFOR – חיטוי נגד קורונה לפי סטנדרטים בינ"ל

חיטוי רפואי

ניקוי וחיטוי חדרי ניתוח, בתי חולים, מרפאות, מעבדות ועוד. לחברת בלפור ישראל ידע מקצועי ונסיון רב בניקוי וחיטוי מוסדות רפואיים וסביבות עבודה המחייבות סטריליות גבוהה