נזקי עובש
פתיחת תפריט הנגישות  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU
מוקד 24/7 לשירותך בטלפון 1-800-380-000

נזקי עובש

עובש הוא אורגניזם נפוץ שנמצא בטבע, ושם הוא לרוב לא מפריע לנו. אך מרגע שחודר עובש אל הבית, ניצבת בפנינו בעיה רצינית.

העובש נוטה להתפתח ולהתפשט במהירות, ולייצר רעלנים מסוכנים לנשימה. הסכנה גדלה אף יותר כאשר מצויים בסביבת העובש תינוקות, אנשים מבוגרים, או אנשים בעלי מערכת חיסון חלשה.
הדרך יעילה ביותר לצמצום משמעותי של נזקי עובש היא התערבות מקצועית מהירה ואפקטיבית לעצירת הנזק המיידי ולמניעת החמרתו. ללא טיפול יעיל ומיידי, העובש עלול להתפשט במהירות, להפוך לרעיל ולקשה יותר לטיפול, ולגרום לשיבוש משמעותי בפעילות הבית או העסק, לנזק כספי עצום וגרוע מכל - לסכן את הבריאות.

זכרו: גם עובש קטן מהווה סכנה גדולה!

כשזה מגיע לעובש - אין כזה דבר נזק קטן מדי. חשוב לזכור כי גם לנקודת עובש קטנה יש פוטנציאל לגדול במהירות ולסכן את השוהים בחלל, ולכן נדרשת התייחסות מיידית לעובש בלי קשר לגודלו.
הזנחתם את הטיפול והבעיה החמירה? החדשות הטובות הן שגם כשמדובר בנזק חמור, טיפול מקצועי יכול להשיג תוצאות מדהימות. הודות לשימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ולצוות מקצועי בעל ניסיון וידע עצומים בשיקום נזקי עובש - בלפור ישראל מצליחה להציל חלקים ניכרים מרכיבי המבנה והתכולה שניזוקו מהעובש, לעצור את המשך היווצרותו, לשקם את מה שנהרס ולהשיב את החיים למסלולם במהירות.

חוויתם אירוע רטיבות? עצרו את העובש לפני הופעתו!

24 השעות שלאחר הצפה, דליפה או רטיבות הן הקריטיות ביותר לעצירת העובש ונזקים משניים נוספים. ככל שתתמהמהו, כך יצטברו יותר נזקי עובש ונזקים נוספים דוגמת קורוזיה. חשוב לזכור כי אפילו כמות קטנה של עובש עלולה להזיק לבריאות, וחיוני להסירו באופן מקצועי. חלון ההזדמנויות למניעת עובש קצר ביותר, ונדרשת תגובה מהירה של מומחה.

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.


ניקוי עובש ממסמכים

אם זיהיתם רטיבות - נקטו מיידית בפעולות הבאות:

  1. אם ניתן, אתרו את מקור המים והפסיקו את זרימתם (תוך זהירות מכבלי חשמל)
  2. העלו חפצי ערך למפלס גבוה
  3. אווררו את המבנה למזעור נזקי עובש
  4. התקשרו 1-800-550-121 והזעיקו את המומחים של בלפור
  5. התקשרו לסוכנות הביטוח כדי לברר את פרטי הפוליסה ולהפעילה

 

עובש שנוצר בקירות הבית, במזגן, במקלחת ובאזורים לחים אינו רק מפגע אסתטי, אלא בעיקר מפגע בריאותי. איך למנוע היווצרות עובש, ומה עושים עם נזקי עובש קיימים?

עובש הוא למעשה סוג של פטרייה שנוצרת בתנאי לחות. כתמי עובש בדרך כלל מפריעים למראה הנקי של החלל, אך חשוב לזכור כי מעבר למפגע האסתטי - העובש עלול גם לגרום לבעיות בריאותיות, עם סכנה מוגברת לתינוקות, למבוגרים ולאלו שמערכת החיסון או מערכת הנשימה שלהם חלשות.

איך נוצר עובש?

עובש מתפתח לרוב כתוצאה מלחות גבוהה, טמפרטורות משתנות, מחסור באוורור, נזקי צנרת, הצפות ועוד. נזקי עובש מעידים על תחזוקה לא נכונה של המבנה, שיוצרת תנאי גידול נוחים ליצירת העובש, ולכן אין די בטיפול נקודתי באמצעות אקונומיקה ושאר "תרופות הסבתא" הידועות.

בלפור ישראל מתמחה בהסרה מוחלטת של העובש באמצעות ציוד מיוחד, בבלימת התפשטותו ולא פחות חשוב מכך - במניעת היווצרותו מחדש, באמצעות שינוי התנאים שאִפשרו את התפתחותו.

אין נזק קטן מדי

מאחר שעובש נוטה להתפשט ולגדול במהירות, נזקי עובש שאינם מטופלים באופן מיידי יובילו כמעט תמיד לנזק גדול בהרבה מהנזק הראשוני, וההתמודדות עמו תהיה מורכבת יותר, ולכן גם יקרה יותר. גם אם זיהיתם נקודת עובש קטנה, סביר להניח שהנזק האמיתי גדול בהרבה, וזאת מאחר שזיהוי העובש מתאפשר בדרך כלל זמן ממושך לאחר תחילת היווצרותו. לכן, תמיד מומלץ לטפל בעובש ללא דיחוי, ואף להקדים תרופה למכה באמצעות טיפול מניעתי.

בצעו את הצעדים הבאים למזעור הסיכון לעובש:

  • אווררו את המקלחות ואזורים רוויי לחות
  • נטרו את רמת הלחות בחדר באמצעות המזגן
  • ודאו שאזור הבישול במטבח אינו סופג לחות מוגזמת באופן קבוע
  • הימנעו מפריסת שטיחים במקום צובר לחות (כמו מתחת לכיור או מחוץ למקלחת)

עובש בקירות: איך לזהות ולטפל?

נזקי מים דוגמת לחות ורטיבות,הנגרמים כתוצאה מחדירת מי גשמים, משיטפונות, מפיצוצים בצנרות או כתוצאה מהצפות, מעודדים היווצרות עובש בקירות. איך תזהו עובש בקירות? ריח מעופש מרמז על עובש, גם אם הוא עדיין אינו גלוי לעין. קיר סדוק או קיר מתקלף ודהוי עשויים גם הם להעיד על עובש בקירות שנוצר בשלב הראשוני מעברו האחר של הקיר, ולכן הוא עדיין סמוי מן העין. כתמים זעירים של עובש בקירות מסגירים לעתים התפתחות מואצת של עובש בחלל הקיר.
אם אחד מבני הבית מתחיל לפתע לפתח אלרגיה - ייתכן שזהו תוצר של עובש בקירות. חיזוק לחשד זה יגיע אם תסמיני האלרגיה אינם קיימים בזמן שהות מחוץ לבית.

עובש במזגן

העובש והמזגן נמצאים ביחסי ידידות מופלאים, שכן המזגן אינו משמש רק קרקע פורייה לגידולו ולהתפתחותו של העובש בתנאים אופטימאליים, אלא הוא גם מפזר ומפיץ אותו ברחבי הבית כולו. הסיכון להיווצרות עובש במזגן גדל בזמנים בהם המזגן אינו פעיל, במיוחד בחורף, בשל תנאי הלחות. כך, כשהמזגן מופעל לאחר זמן השבתה ממושך, הוא מפיץ את העובש שמצוי בו. דבר דומה קורה גם כאשר המזגן עובד לסירוגין, וקיימת בו לחות המאפשרת לעובש להתפתח ללא הפרעה.
בשל הסכנה לדרכי הנשימה של השוהים בסביבת המזגן, חשוב לנקות אותו מעת לעת, ולהשאיר את החלון פתוח כאשר הוא פועל. הקפידו לנקות מדי חודש את הפילטרים של המזגן באמצעות מים וסבון, והמתינו עד לייבוש מוחלט לפני החזרתם למקומם. באמצעות ניקוי הפילטרים לא רק שתנטרלו את היווצרות העובש, אלא גם תמנעו מחלקיקי האבק שמצטברים עליו להתפזר ולהיאסף אל דרכי הנשימה שלכם, ואף תאריכו את חיי המזגן. עובש במזגן אינו בלתי נמנע, אך שימוש חכם במזגן והקפדה על ניקיונו יחסוך לכם הוצאות רבות, והכי חשוב - ישמרו על הבריאות שלכם.

עובש במקלחת

רמת הרטיבות והלחות בחדר המקלחת גבוהה במהלך שעות ארוכות, ולכן עובש במקלחת הוא בעיה שכיחה ביותר. הקירות סביב המקלחת עצמה רטובים דרך קבע, ולכן באזור זה הסיכוי הגבוה ביותר להיווצרות נזקי עובש.
על מנת למנוע עובש במקלחת, או לפחות לצמצם את הבעיה, חשוב לייבש את הרצפה לאחר הרחצה, לאוורר את חדר המקלחת, ולא להשאיר את השטיחון על הרצפה, אלא להחזירו למקום רק לאחר ייבושו המוחלט.

מובילים בשיקום נזקי עובש כבר 30 שנה

מזה למעלה מ-30 שנה מובילה בלפור ישראל את תחום שיקום הנזקים מכל הסוגים, ובכלל זה נזקי עובש. הצוות המקצועי שלנו לא מטפל רק בסימפטומים, אלא בבעיה כולה, על מנת למנוע את הישנותה. באמצעות ציוד ייבוש ייחודי המתבסס על טכנולוגיות חדשניות וידע מתקדם, אנו מספקים מענה מיידי בכל שעות היממה, מזהים את מקור הבעיה, מסירים את העובש ופועלים לשינוי התנאים במקום על מנת שהבעיה לא תחזור על עצמה.
צוות המומחים של בלפור מורכב ממהנדסים, טכנאים, כימאים, יועצים ואנשי שטח, שפועלים ללא לאות, במקצועיות בלתי מתפשרת ותוך הקפדה על התקנים הישראליים והבינלאומיים המחמירים ביותר, על מנת לשקם את מה שנהרס ולחזיר את החיים למסלולם כמה שיותר מהר.

אל תחכו להחמרת הנזק - לקבלת הצעת מחיר לשירותי שיקום נזקי עובש שלחו אימייל לכתובת tammy@il.belfor.com עם הפרטים הבאים: בית פרטי/בניין (איזו קומה?), ממתי הבעיה ידועה והאם נעשה משהו לפתרון? האם ידוע על נזק מים ומהו? תמונות של הבעיה ותמונה מחוץ למבנה של הקיר.