ניקוי אבק

מאת: בלפור ישראל

בכל אשר נפנה נמצא אבק – במרכזי הערים, בסביבת המגורים שלנו, באוויר הפתוח ואפילו בחלל שמחוץ לאטמוספרה. קל להבחין באבק שמצטבר על פני משטחים, רהיטים, מתקנים, מכשירים, אך בדרך כלל קשה לראות חלקיקי אבק המרחפים באוויר שאנחנו נושמים. מידי יום אנו שואפים אל תוך ריאותינו מיליוני חלקיקים של אבק רגיל, שמכיל חלקיקי חול זעירים, גרגרי פיח, שיער, סיבי טקסטיל, חלקי צמחים, נבגי עובש, אבקנים, צבע, חיידקים ועוד. האף והגרון והריאות פועלים כמסנני אבק, אך אין בכוחם למנוע שאיפת חלק הארי של החלקיקים אל תוך גופינו.

ניקוי חדרים נקיים וחדרי שרתים

אבק החודר למכונות, למערכות אוורור, למכשירים אלקטרוניים ולמחשבים – משפיע על אורך תקופת השימוש בהם. האבק פועל כמאיץ שחיקה של חלקים, גורם לקצרים ונתקים, ומגביר את הסכנה לקריסת מסדים בחדרי מחשב ובמערכות אוורור ומיזוג הקשורות לחדרים אלו.

לבלפור ישראל ניסיון רב־שנים במתן שירותי תחזוקה וניקוי חדרים נקיים וחדרי שרתים, כמו גם טיפול במערכות המיזוג והאוורור הקשורים לחדרים אלה. ניקוי חדרים נקיים וניקוי חדרי שרתים נעשה באמצעות חומרים ייעודיים, שאינם קורוזיביים או אלקטרוסטטיים, וכולל סילוק מבוקר של האבק באופן ידני, פעולות שאיבה, מניעת זיהום צולב באמצעות מכשירים מיוחדים בעלי מסננים לתפיסת אבק, ומדידות אטמוספיריות במהלך פעולות הניקוי.

לחברת בלפור ישראל ידע מקצועי ונסיון רב בניקוי וחיטוי סביבות עבודה המחייבות סטריליות גבוהה כגון: ניקוי חדרים נקיים, אולמות ייצור לתעשיית המוליכים למחצה, ניקוי חדרי שרתים ועוד, תוך נקיטת כל האמצעים הדרושים כדי להימנע מפגיעה בסיבים אופטיים וציוד רגיש.

מאחר ומדובר בסביבות בהן רמות הנקיון והסטריליות הינן קריטיות, תהליכי הניקוי והחיטוי קפדניים במיוחד, לפי סטנדרטים בינלאומיים מחמירים, וכוללים מכשור מתקדם ותכשירים ייעודיים ובטוחים לשימוש.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות הניקיון, החיטוי והשיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם החברות והגופים המובילים במשק.
התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לטיפול במפגעי אבק וניקוי חדרים נקיים וחדרי שרתים.

ניקוי חדרים נקיים וחדרי שרתים

ניקוי חדרים נקיים וחדרי שרתים


טיפול תקופתי וסילוק המפגע

חברות רבות להן חדרי מחשבים חיוניים בוחרות "להקדים תרופה למכה" ונוקטות בפעילות יזומה לתחזוקה מונעת, שעיקרה סילוק אבק מזיק על בסיס תקופתי וטיפול נכון במערכות המיזוג והאוורור שקשורים לחדרים אלה, בטרם יגרום לנזק יקר ערך. לחברתנו ניסיון רב שנים בטיפול במפגעי אבק מסוגים שונים, באם נגרמו נזקים על ידי פיח, אבקות כיבוי או עבודות שיפוץ, או על ידי חדירת אבק לחדרי מחשב, עבודות בניה סמוכות. הגישה הטיפולית שלנו הינה גישה "הוליסטית", המייחסת חשיבות בראש ובראשונה לבריאותם ובטיחותם של העובדים והמשתמשים בחדרי המחשב, ומקפידה על ביצוע העבודות באופן שלא ישבש את הפעילות היומיומית של מערך המחשוב וסביבתו:

  • סילוק מבוקר של אבק: סילוק האבק נעשה עד מלוא עומק הנגישות באמצעות היד או המברשת. לעיתים קרובות אנו מבקשים סיוע של טכנאים מטעם המשתמש לפירוק משני של חלקים שמאפשר נגישות למקומות חבויים אליהם חדר האבק.
  • שאיבה וסינון: במהלך העבודה לעולם איננו משתמשים בזרם אוויר דחוס, אלא מחוץ למבנה. סילוק האבק מתבצע באמצעות מברשות אנטי סטאטיות ותפיסתו באמצעות שואבי אבק מיוחדים בסיווג HEPA High Efficiency Particulate Air( (, שלוכדים ביעילות של 99.97% כל חלקיק שעולה בגודלו על 0.3 מיקרון.
  • מניעת זיהום צולב: במהלך העבודה אנו מפעילים מכשירים מיוחדים בעלי סדרת מסננים לתפיסת אבק, בינם כמובן מסנן HEPA מודעות לאקלים הפנימי: במהלך העבודות אנו מבצעים מדידות אטמוספריות – טמפרטורה של האוויר ושל משטחים, רמת הלחות ואף מהירות הזרימה של האוויר, זאת כדי להתריע על אזורים במבנה שמועדים לתופעת ה"קונדנסציה" )עיבוי(, שעלולה לגרום להתפתחות עובש ולמפגע תברואתי לא רצוי.
  • מודעות טכנולוגית: אנו ערים לעובדה שחדרי שרתים מודרניים עמוסים בסיבים אופטיים רגישים ונוקטים בכל האמצעים כדי להימנע מפגיעה בהם. בנוסף, יש בידינו ידע מתאים אודות מערכות כיבוי וגילוי ואנו נוקטים באמצעים למניעת הפעלתם האקראית.
  • הסמכות רלבנטיות: כל טכנאי החברה עוברים מדי שנה הדרכות ומוסמכים בתחומי הבטיחות הכללית, עבודה בגובה, עבודה בחללים מוקפים, התגוננות מפני חשמל סטאטי ומודעות לתסמונת הבניין החולה ) .)SBS
  • התאמת חומרים: חומרי הניקוי בהם אנו משתמשים מיוצרים באופן בלעדי עבור חברתנו ומותאמים ליישום על חלקי מבנה או התקנים אלקטרוניים שונים. גיליון בטיחות יומצא לפי דרישה.

בלפור ישראל מבצעת שירותי ניקיון תחזוקתי לחדרים נקיים וחדרי שרתים בחברות המובילות במשק הישראלי, כמו גם במוסדות רפואיים, מרפאות וחדרי ניתוח.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות הניקיון, החיטוי והשיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם החברות והגופים המובילים במשק.
התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לטיפול במפגעי אבק וניקוי חדרים נקיים וחדרי שרתים.

טיפול במפגעי אבק מזיק

טיפול באבק – מערכת יניקה וסינון אוויר

אבק בנייה – מסוכן לבריאות ולציוד

אבק בניה מכיל חלקיקים קטנים של צורן שנמצא בחול ובגרניט. שאיפת חלקיקים קטנים של אבק בנייה עלולה לגרום לתופעות בריאותיות מזיקות, לפגיעה בתפקודי הריאות ולמחלה קטלנית הידועה בשם סיליקוזיס. אבק בנייה שחודר למכונות, מערכות אוורור, מכשירים אלקטרוניים ומחשבים משפיע על תוחלת השימוש שלהם. אבק הבניה הצורני פועל כמאיץ שחיקה של חלקים, גורם לקצרים ולנתקים, ומגביר הסכנה לקריסת מסדים בחדרי מחשב גדולים, כמו גם מערכות אוורור ומיזוג שקשורות לחדרים אלה. הגנות מפני חשמל סטאטי: כל טכנאי החברה עברו הדרכה בנוגע לסכנות הכרוכות בחשמל סטאטי למערכות מחשב. אנשינו מצוידים בציוד ובלבוש הדרושים למניעת נזקי חשמל סטאטי – חלוקים, הארקות ידיים ומברשות אנטי סטאטיות.

איך האבק מגיע?

באתרי בניה נעשות פעולות בנייה רבות במקביל. חלק מן העבודות הן עבודות שמלוות בפליטת אבק שנמשך כמו מגנט אל חדרי מחשב ממוזגים שכבר פועלים במקום. הפערים בלחצים אטמוספריים בין אזורי עבודה "חמים" לאזורים ממוזגים גורם לנדידת אבק מן החם אל הקר ולהצטברות מסיבית של אבק בתוך חדרים ומכשירים שאמורים לתפקד בסביבת אוויר נקי.

חלקיקי אבק גדולים נוחתים על גבי משטחים חשופים אך חודרים גם למקומות חבויים, כאשר הם מוסעים באמצעות זרם האוויר. בחדרי מחשב רבים מותקנים מתקני קירור משוכללים שמבטיחים אספקת אוויר בטמפרטורה קבועה נמוכה לכל המתקנים שפולטים חום. אבק שנמצא בחדר, לעיתים מתחת לרצפת הצפה, מוסע במהירות גבוהה מלמטה כלפי מעלה, חולף דרך המסדים, מאיץ את שחיקתם ונתקע במקומות חבויים.

גם במקומות בהם הסתיימו עבודות הבניה זה מכבר יש חשש לחדירת אבק מן הסביבה ולהצטברותו המזיקה על פני ובתוך מערכות מחשב רגישות. אבק עם חלקיקים כבדים שנותר מתקופת הבנייה אינו מוסע עם זרם האוויר ונשאר באותם אזורים קרים כ"מצבה" להזנחה תחזוקתית מתמשכת של המערכות היקרות.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנחנו מבצעים את עבודות הניקיון, החיטוי והשיקום המסובכות ביותר בארץ ובעולם כבר מעל 30 שנה, ועובדים עם החברות והגופים המובילים במשק.
התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לטיפול במפגעי אבק וניקוי חדרים נקיים וחדרי שרתים.

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.

לקריאה נוספת:

טכנולוגיות ניקוי מתקדמות

בלפור ישראל מובילה את תחום שירותי הנקיון המקצועי בארץ, הן כחלק מתהליך שיקום נזקים, והן כשירות בפני עצמו המיועד לחברות וגופים מוסדיים הנידרשים לפתרונות נקיון

ניקוי תעשייתי

חברת בלפור ישראל, הסניף הישראלי של קונצרן BELFOR הבינלאומי, בעלת ידע ונסיון רב בניקיון וחיטוי תעשייתי לפי סטנדרטים בינלאומיים מחמירים, ובהתאמה מלאה לדרישות הספציפיות של

ניקוי קורוזיה

קורוזיה על גבי מכשור מכני, חשמלי, או אלקטרוני, עלולה לגרום לנזקים עצומים ואף להשבתתו של ציוד יקר הערך. כדי למנוע נזקים אלו יש לנקוט מבעוד

ניקוי בקרח יבש

חברת בלפור ישראל מציעה ניקיון לאחר שריפה על ידי ניקוי בקרח יבש שהיא שיטת ניקוי מתקדמת ויעילה לניקוי פיח ומזהמים נוספים, כמו  גם חומרים בעלי כושר היצמדות, תוך שמירה