פתרונות זיהום מים באמצעות שיקום קרקע וטיהור מי תהום
פתיחת תפריט הנגישות  
1-800-380-000
מוקד 24X7:  
דלג לתוכן דלג לתפריט תחומי פעילות
EN|RU

זיהום מים

הבעיה החמורה ביותר בזיהום הסביבתי הוא הפגיעה במי השתייה שלנו וביצורים הימיים שאנחנו אוכלים. החדשות הטובות הן - יש מה לעשות!

הקדמה והטכנולוגיה מביאות איתן המון שפע - הן מרחיבות את האפשרויות ומותחות את גבולות האפשר. אבל יחד עם כל הטוב - הן מביאות גם זיהום סביבתי לא קטן. חברות התעשייה הן גורם עצום לזיהום מים. החל בזיהום אגמים ונהרות וכלה בהרעלת אדמות ומי תהום, ההשלכות עלולות להיות מרחיקות לכת ולהשפיע על הסביבה באופן הרסני.

הגורמים לזיהום מים וקרקע

הדרכים לזהם את הקרקע והמים הן רבות ומגוונות, כשהנפוצות שבינהן הן דליפה מתחנות דלק, הובלת חומרים מסוכנים על ידי התעשייה הכימית והפטרוכימית, שימוש לא אחראי בחומרי הדברה ועוד. זיהום מים, לעומת זאת, נגרם לרוב על ידי הצטברות מתכות כבדות בתהליכים תעשייתיים, כאשר מפעלים משתמשים במים מתוקים כדי לסלק את הפסולת מהמפעלים וכך מזרימים אותה לתוך אגמים, נהרות ואוקיינוסים.
 

חושדים בזיהום מים? קראו לנו! אנו נענים לכל קריאה באופן מידי על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים.
מנעו את החמרת הנזק והתקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר לשיקום סביבתי.

 

אז מה עלול להיות במים שלנו?

אסבסט: שאיפה או בליעה של סיבי אסבסט עלולה לגרום למחלות כגון אסבסטוזיס, סרטן הריאות, סרטן המעי הגס וסרטן הכבד.
עופרת וכספית: מכיוון שהמתכות האלה אינן מתכלות, קשה מאוד לנקות אותן מסביבה מזוהמת. עופרת וכספית עלולות לגרום למחלות ואף למוות בקרב בעלי חיים ובני אדם.
פוספטים וחנקן: בעקבות שימוש מוגזם של דשנים בחקלאות, יותר חנקן ופוספטים נשטפים מהקרקע לתוך גופי מים וגורמים לתהליך שנקרא אוטריפיקציה, שמשמעותו ירידה בכמות החמצן במים, דבר שמוביל בסופו של דבר למוות של בעלי חיים ימיים.
גופרית: גופרית אינה חומר מתכתי, ולמרות זאת פוגעת בבעלי חיים ימיים.
שמנים: לאור העובדה ששמן ומים אינם מתערבבים, דליפה של שמן לגופי מים יוצרת שלוליות שמן גדולות על פני המים וחוסמת את אור השמש, דבר שמפריע לצמחים ימיים לקבל אור לפוטוסינתזה.
מוצרים פטרוכימיים: חומרים שנוצרים מגז או דלק ועלולים להיות רעילים לבעלי החיים הימיים.

זהירות, מי שתייה מזוהמים

כולנו רוצים לשמור על הסביבה שלנו נקייה ובריאה, אך יותר מכך אנחנו רוצים להיות בריאים בעצמנו. הבעיה החמורה ביותר בזיהום הסביבתי הוא הפגיעה במי השתייה שלנו וביצורים הימיים שאנחנו אוכלים. מעבר לריחות ולטעמים הרעים שהזיהום מכניס למי השתייה, חומרים מסוכנים במים עלולים לגרום להאטה בהתפתחות ילדים, למומים מולדים בתינוקות ולסרטן. יצורים ימיים אשר הורעלו על ידי מתכות כבדות יפגעו גם בבריאות החיה או האדם שיאכל אותה.

בלפור - מובילים את איכות הסביבה

החדשות הטובות הן - יש מה לעשות! אנחנו בבלפור עושים את זה יום יום, בהובלת החטיבה הסביבתית הבינלאומית שלנו BELFOR Environmental. במקרה של זיהום קרקע ישנן שלוש אפשרויות:
זיהום קל - במקרה כזה תספיק שטיפה של הקרקע באתר ההתרחשות
זיהום בינוני - תהליך השיקום יכלול אמצעים ביולוגיים או פיזיקליים
זיהום כבד - במקרה שהאדמה מזוהמת מדי לשימוש אנו נפנה אותה ונטמין באתר הטמנה מורשה.
כחלק מהקונצרן הבינלאומי לשיקום נזקים BELFOR Environmental, הצוות המקצועי שלנו משתף פעולה עם מומחים רבים מכל העולם גם בתחום טיהור מי תהום. לאחר ביצוע בדיקות מקיפות של המים והקרקע שנפגעו, תוך שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר, מקימים הצוותים המומחים שלנו את מתקני השיקום שנבנו במיוחד לאירוע הספציפי, ומבצעת את השיקום מא' ועד ת' בשיתוף ובפיקוח המשרד להגנת הסביבה.

חושדים בזיהום מים? קראו לנו! אנו נענים לכל קריאה באופן מידי על מנת לעצור ולייצב את הנזקים כבר בשלבים הראשונים.  
מנעו את החמרת הנזק והתקשרו ללא דיחוי ל-1800-380-000 או צרו קשר להערכת הנזק ולקבלת הצעת מחיר לשיקום סביבתי.

לקריאה נוספת

טיהור שפכים מזהמים מקרקעות ומי תיהום

טיהור מים מזהמים לשיקום הקרקע, לטיהור המים ולעולם נקי יותר.

סקרי קרקע

התנהלות שגויה עם תשתיות ביוב, סילוק לא נכון של פסולת, קווי הולכת דלק פגומים - כל אלה ועוד עלולים להוביל לזיהומי קרקע. עם המודעות הגוברת לשמירה על איכות הסביבה, כל חשד קל לזיהום יכול להוביל לדרישה מצד הרשויות לסקר קרקע מקיף ויסודי.

סקר קרקע

התנהלות שגויה עם תשתיות ביוב, סילוק לא נכון של פסולת, קווי הולכת דלק פגומים - כל אלה ועוד עלולים להוביל לזיהומי קרקע. עם המודעות הגוברת לשמירה על איכות הסביבה, כל חשד קל לזיהום יכול להוביל לדרישה מצד הרשויות לסקר קרקע מקיף ויסודי.