עוד בבלוג

איתור רטיבות בעזרת מצלמה תרמית ומד לחות

איתור רטיבות באמצעות מצלמה תרמית ומד לחות

"ההתקפה הטובה ביותר היא ההגנה" – מכירים את המשפט הזה? אנחנו בבלפור מאמינים גדולים של הפילוסופיה הזאת, ובהקשר שלנו היא אומרת שהטיפול הטוב ביותר בנזקים – הוא מניעה. בשנים האחרונות מצלמות הדמיה תרמית אינפרא אדום הפכו לכלי החזק ביותר לגילוי רטיבויות נסתרות, כשהן מסוגלות לגלות רטיבות מתחת לכמה וכמה שכבות של חומר, עוד לפני שמופיע כל סימן חיצוני. למי זה חשוב? בין אם אתה קבלן, מפקח בנייה או בעל בית – המאמר הזה הוא בשבילך.


למנוע את הנזק


נזקי רטיבות הם אחת הבעיות הגדולות והמזיקות ביותר במבנים. רטיבות קיימת מחמירה עם הזמן ויוצרת נזקים משניים דוגמת עובש וקורוזיה, הפוגעים בבריאות של הדיירים, במבנה עצמו, וכמובן בכיס של בעל הבית. כדי למנוע מצב שבו תצטרכו להוציא הון תועפות על שיקום נזקי מים ועובש, עליכם לגלות את הנזק ולעצור את ההתפתחות שלו בזמן. בדיוק בשביל זה פותחו המצלמות התרמיות.
המצלמה התרמית אינה מחליפה את מד הלחות. היא עובדת יחד איתו כדי לקבוע היכן נמצאת הרטיבות, ועד כמה היא חמורה. בעוד שמד לחות הוא כלי הכרחי לקביעת מידת הרטיבות, המצלמה התרמית מאתרת את המיקום שלה, גם כאשר המשטחים נראים יבשים ובריאים לגמרי.


איך זה עובד?


מצלמה תרמית, כשמה כן היא, מגלה את הרטיבות לפי שינויים קלים בטמפרטורה. בעזרת מיפוי של השינויים התרמיים בקירות, ברצפה, בתקרה ובאריחים, ניתן לגלות בעיות בבנייה ולקבל הערכה לתיקון. אחד היתרונות הבולטים של המצלמה התרמית הוא שבמקום לסרוק את השטח טיפין טיפין עם מד לחות, המצלמה נותנת תמונת מצב של החדר תוך דקות. השינויים התרמיים שהמצלמה קולטת נובעים מאידוי המים הכלואים בחומר. היציאה של האדים מהמשטח יוצרת את החריגה התרמית שנותנת את האינדיקציה לרטיבות סמויה.

איך מודדים בצורה נכונה?


הניסיון הרב שלנו נותן לנו את הידע שאנו צריכים כדי לבצע את המיפוי הצורה הנכונה ביותר. הנה כמה טיפים למדידה מדויקת ככל הניתן:
* לוקחים בחשבון את טמפרטורת האוויר
אוויר קר ואוויר חם עלולים לשנות את תוצאות הצילום ולהציג תמונה מצב שגוייה. אוויר חם מידי עלול להסוות חומרים רטובים על ידי עיוות הקירור הנוצר על ידי אידוי המים מן המשטח, בעוד שאוויר קר עלול "לחקות" את דפוסי האידוי, דבר שייתן תוצאה חיובית שגויה.
האוויר עצמו, דרך אגב, אינו משפיע לרעה על התוצאות, אבל צריך להתחשב בו כשמחליטים על מיקום המצלמה.
* לוקחים בחשבון את הבידוד
אם הקיר אינו מבודד כראוי, התמונה שתינתן עלולה להיות מושפעת מהטמפרטורה בחוץ. ביום חם אנו עלולים לקבל תוצאה שלילית שגויה וביום קר תוצאה חיובית שגויה. קירות ללא בידוד מחייבים אישור סופי שנעשה על ידי מד לחות.
* אריחי קרמיקה
לעיתים קשה לאתר רטיבות מתחת לאריחי קרמיקה ברצפה ובקירות משום שלרוב שהיא נמצאת בקומה מתחת ולא בדיוק מתחת לאריחים – וחשוב לקחת זאת בחשבון.

לא מתפשרים על איכות


המצלמה התרמית היא הכלי הטוב ביותר לגילוי נזקים פוטנציאליים. בעזרת טווח הגילוי הרחב שלה, המצלמה מצמצמת את זמן הבדיקה והופכת אותה למדויקת מאוד. אנחנו בבלפור מאמינים ביסודיות ובמקצועיות בבדיקת המבנה, על מנת להיות בטוחים שהוא בריא, ולטפל בו בזמן במידת הצורך.

זכרו: זכותכם לבחור בטובים ביותר! אנו מחזיקים בציוד המשוכלל והחדיש ביותר לגילוי נזקים ולעצירתם אותו לפני שהוא מחמיר ונהיה יקר יותר.
אל תחכו להחמרת הנזק- התקשרו אלינו עכשיו ל-1800-380-000 או צרו קשר לקבלת הצעת מחיר לשירותי איתור רטיבות ושיקום נזקי מים

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.