עוד בבלוג

מחלת הליגיונרים (לגיונלה)

הקשר בין לכלוך ומחלות ברור וידוע לכולנו. אנחנו לא רוצים להיות חולים, ולכן אם אנחנו רואים לכלוך – אנחנו מנקים אותו. אבל לא תמיד אנחנו חושבים על האזורים המזוהמים שנמצאים רחוק מהעין. כמה זמן למשל אנחנו מקדישים למחשבה על נקיון מערכות מיזוג האוויר שלנו?

המערכות האלה מספקות לנו אוויר לנשימה, אבל האם אתם יודעים אם יש לכם עובש במזגן? אם לא נקדיש מספיק מחשבה למערכות המיזוג, אנחנו עלולים להזניח אותן עד לרמה של הצטברות עובש במזגן וחיידקים, שיחדרו הישר אל מערכת הנשימה שלנו עם האוויר שיוצא מהן.

אחת המחלות הקשות שיכולות להתפתח כתוצאה ממערכות מיזוג אוויר מזוהמות היא מחלת הלגיונרים.

מהי מחלת הליגיונרים?

מחלת הלגיונרים היא מחלה זיהומית שנגרמת על ידי חיידק בשם לגיונלה. חיידק הליגיונלה נמצא בסביבה במים טבעיים ברמות נמוכות שאינן מגיעות בדרך כלל לריכוז מדבק, ומתרבה באופן מואץ במערכות בהם קיימים מים עומדים בטמפ' בין 25 ל-45 מעלות.
המחלה נגרמת על ידי שאיפת רסיסי מים הנישאים באוויר ונושאים איתם את חיידק הליגיונלה. בגלל הדמיון בין מחלת הליגיונרים לדלקת ריאות רגילה, ישנה בעיה נפוצה של אבחון מוטעה, ובעקבות זאת טיפול לא נכון, ולעיתים מקרי מוות.

מקורות הדבקה אפשריים הינם: מערכות מיזוג אוויר מזוהמות, מקורות מים חמים עומדים כגון: ג'קוזי, ראשי מקלחת (בעיקר במקומות בהם אין שימוש שוטף בצנרת, כגון בתי מלון וכו'), בריכות, מכשירי אדים חמים ועוד.

מי עלול לחלות במחלת הליגיונרים?

קבוצות סיכון גבוה לחלות במחלה כוללות מבוגרים מעל גיל 65, מעשנים, בעלי מחלות ריאות ולב כרוניות, חלוי סכרת, מטופלי דיאליזה  ואנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה כדוגמת: חולי סרטן, איידס, תינוקות בני יומם, מטופלים בתכשירים מדכאי חסינות ועוד.

מחלת הליגיונרים גורמת לתסמינים דומים לאלה של שאר סוגי דלקת הריאות, הכוללים:

  • חום
  • צמרמורות
  • שיעול
  • דלקת ריאות
  • בחלק מהמקרים יופיעו גם כאבי שרירים, כאבי ראש, בלבול ושלשולים
  • עד 30% מהחולים מתים מהמחלה, ולאלו ששורדים החלמה מלאה עלולה לקחת מספר שבועות.

שומרים על הניקיון – מונעים את מחלת הלגיונרים!

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם נזקים לבריאות ולרכוש היא למנוע אותם מראש. כמו בכל מחלה אחרת, גם במקרה של מחלת הליגיונרים תמיד עדיף לא לחכות עד שהנזק כבר נגרם ואז לנסות לעצור אותו, אלא לתחזק את מה שניתן כדי שהנזק כלל לא ייגרם ובכך לשמור על בריאותנו. במקרה של מערכות מיזוג אוויר, התשובה היא פשוטה – בדיקה, ניקוי וחיטוי מערכות מיזוג האוויר על בסיס קבוע ימנעו מהעובש והחיידקים להתפתח, והאוויר שאתם נושמים יישאר נקי.

טיפול בתסמונת הבית החולה

התמודדות עם עובש במזגנים

אנו ממליצים לכל בית ולכל משרד להשתמש בשירותי ניקוי מערכות מיזוג אוויר שוטפים, כמו גם ניקוי חירום מקיף ויסודי במקרה שהערכת המיזוג הוזנחה וכבר הספיקה לאגור עובש וחיידקים, וזאת על מנת להקטין את הסיכון של התפרצות מחלת הליגיונרים בקרב בני הבית, ואת תסמונת הבית החולה – מצב בו מצויים במבנה המגורים או העבודה חומרים רעילים העלולים לגרום למחלות או לתחושה פיזית קשה, ומהווים סכנה לבריאות השוהים בו.


טוב שבלפור העולמית לצדך

עם מעל 30 שנות ניסיון כחלק מהקונצרן הרב-לאומי BELFOR INTERNATIONAL המוביל בעולם לשיקום נזקים, אנו גאים להוביל את תחום שיקום הנזקים, ובפרט מתן שירותי ניקוי תעלות מיזוג אוויר מצוינים. הצוות המקצועי שלנו מצויד במכשור החדיש והמשוכלל ביותר כדי להבטיח שהאוויר שאתם תנשמו יישאר נקי מחיידקים, לאורך זמן. אנו גאים לספק שירות אדיב, מקצועי ומהיר, ומבטיחים את התוצאות הטובות ביותר שניתן להשיג.

זכרו – זכותכם לעבוד עם הטובים ביותר! כשזה מגיע לבריאות שלכם – לא לוקחים סיכון!
התקשרו אלינו עכשיו ל-1-800-300-000 או צרו קשר  להזמנת בדיקת זיהום אוויר בבית ולנטרול חומרים רעילים במבנה.

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.