עוד תיאורי מקרה בארץ

תיאור מקרה: שיקום גנרטור בתחנת כוח

"לחיצה חזקה על הגז"

חודש אפריל מציין את עונת המעבר בין האביב לקיץ, ומצטיין במזג אוויר הפכפך, לעיתים שרבי. כשהטמפרטורה עולה, גוברת בכל רחבי הארץ צריכת החשמל עקב הפעלה נרחבת של מזגנים. בזמנים כאלה, שמוגדרים בעגה המקצועית צריכת שיא, אין די בתחנות הכוח הגדולות ונדרשת "לחיצה חזקה על הגז", דהיינו הכנסה לפעולה של תחנות הכוח הגזיות שעלות הפעלתן יקרה, אך הן חיוניות לסגירת הפער בין יכולת ייצור החשמל והביקוש.

בעקבות הגזר בא המקל

לחברת BELFOR בארץ ובעולם ניסיון עשיר בשיקום תחנות כוח, חברתנו כבר הפגינה את יכולותיה בתחנות כוח בכל רחבי הארץ, בחדרה, אשקלון, חיפה, אשדוד, אגירה שאובה בגלבוע וגם בגזר שאף-היא תחנת כוח גזית. 
בהסתמך על הניסיון והידע הבינלאומיים שרכשנו בתחנת הכוח בגזר, בה שיתפנו פעולה עם BELFOR אירופה ועם יצרני הטורבינות SIEMENS מגרמניה, הוחלט להפקיד בידינו את "מקל הניצוח" על מבצע השיקום של טורבינה שנפגעה באירוע שריפה קצר.

הטורבינה עמדה מלכת 

בחלק העליון של הגנרטור אובחן זיהום שעיקרו פיח ותוצרי בעירה אחרים שמקורם ככל הנראה בבעירה של פולימרים שמשמשים לבידוד ולסיכוך. בתוך בית הגנרטור, באזור אליו יש גישה דרך כוות אדם, ניכרו סימנים כבדים של פיח על גבי בדודים, ובנוסף, על גבי חלקים חיצוניים של בית הגנרטור ובעיקר ביציאות הגנרטור שבחלק העליון בסמוך לתקרת המבנה. 

נציגי SIEMNS שהגיעו לתחנה, לא הסכימו לבצע את התיקוני הנדרשים, אלא אם כן יסולקו כל המזהמים שמהווים לא רק מכשול טכני, אלא גם סיכון בריאותי משמעותי.

במהירות החשמל 

הוקצבו לנו 5 ימי עבודה לביצוע כל העבודות הנדרשות. החשש מפני עיכובים עקב הצורך לעבוד בתוך חלל מוקף לא הרתיעו אותנו. התחלנו לבצע את כל הפעולות  הנדרשות לאחר שאושרו מראש על ידי חברת SIEMENS ומהנדסי חברת החשמל. 

העבודות הסתיימו בפרק זמן קצר מזה שהוקצה לביצוען לשביעות רצונם המלאה של אנשי הצוות ההנדסי והמקצועי של חברת החשמל.
תוך זמן קצר הייתה תחנת הכוח מוכנה ל"לחיצה חזקה על הגז".

במקרה חירום, הזמן הוא המפתח. אל תחכו להחמרת הנזק – התקשרו אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר לבלימה מהירה של הנזק.